Գիշերը ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև, ամպրոպ և քամու ուժգնացում 06/14/2017   12:16  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում hունիսի 15-16-ը, 17-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 18-19-ի հիմնականում երեկոյան ժամերին հյուսիսային շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Հունիսի 17-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 15-ի ցերեկը կնվազի 5-6 աստիճանով, այնուհետև նույնքան կբարձրանա:
Երևանում hունիսի 15-16-ը, 17-ի գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ, 17-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 18-19-ի երեկոյան ժամերին առանձին հատվածներում սպասվում է ամպրոպ, հնարավոր է կարճատև անձրև:

Дожди с грозами и сильным ветром ожидаются в Армении в ближайшие дни 06/14/2017   12:35  |  Информационная платформа
Дожди с грозами ожидаются 15-16 июня и в ночь на субботу в большинстве регионов Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются также 18-19 июня вечером, в основном на севере республики. Во время грозы возможно усиление ветра до 20-25 м/сек., местами возможен град.
17 июня установится погода без осадков.Ветер будет юго-западным, со скоростью 3-8 м/сек..
Температура воздуха 15 июня понизится на 5-6 градусов, а затем на столько же повысится.
В Ереване 15-16 июня ожидаются дожди и грозы. Во время грозы возможно усиление ветра до 17-20 м/сек.. 17 июня днем в столице будет без осадков. 18-19 июня в вечерние часы в отдельных районах Еревана возможны кратковременные дожди с грозами.