Կամո Փիրուզյանի սպանության մեջ կասկածվողը ձերբակալվել է. Քննչական կոմիտե 06/13/2017 16:34 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Թումանյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 1978թ. ծնված Կամո Փիրուզյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Կասկածյալը ձերբակալվել է։
2017 թվականի հունիսի 13-ին` ժամը 12:10-ի սահմաններում, Ալավերդի քաղաքի Թումանյան 20 հասցեում գտնվող խանութի մոտ հրազենից կրակոցներ են արձակվել Կամո Փիրուզյանի ուղղությամբ, որի հետևանքով ստացած հրազենային մարմնական վնասվածքներից նա տեղում մահացել է:
Կամո Փիրուզյանին դիտավորությամբ կյանքից զրկելու և ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելու, պահելու ու կրելու վերոհիշյալ դեպքերի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Սպանությունը կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է Ալավերդի քաղաքի 26-ամյա բնակիչ։ Իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, սպանության շարժառիթը պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении завел уголовное дело по факту убийства в Алаверди: подозреваемый задержан 06/13/2017   16:50  |  Криминальная хроника
Туманянским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Лорийской области возбуждено уголовное дело по факту убийства Камо Пирузяна, 1978 года рождения. Подозреваемый задержан. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
13 июня 2017 года в районе 12:10 близ магазина на улице Туманяна 20 в городе Алаверди из огнестрельного оружия была открыта стрельба по Камо Пирузяну, в результате которой он от полученных огнестрельных ранений скончался на месте.Мужчину застрелили в упор в армянском АлавердиПо данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство) и части 1 статьи  235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА.
"По подозрению в совершении убийства задержан 26-летний житель города Алаверди. Проводятся необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего и мотива убийства. При осмотре места происшествия обнаружен пистолет Макарова, 4 гильзы и одна пуля", -отмечается в сообщении.