Քաղաքապետի աշխատավարձով հարստանալ հնարավոր չէ. Վարչապետ 06/12/2017   15:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը տեղյակ չէ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի եկամուտի աղբյուրների մասին։
«Ես չգիտեմ իրա եկամտի աղբյուրները և պարտավոր չեմ իմանամ»,- հայտարարել է վարչապետը՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ այսօր տեղի է ունեցել Երևանի քաղաքապետի երդմնակալության արարողությունը, որին մասնակցել է նաեւ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։
Միջոցառմանը ներկա լրագրողներին վարչապետից հետաքրքրվել են Տարոն Մարգարյանի ունեցվածքի աղբյուրների մասին՝ նշելով, որ, ըստ ընդդիմադիր գործիչների, դրանք ունեն կասկածելի ծագում։
Կարեն Կարապետյանը պատասխանել է. «Եթե իրանք փաստեր ունեն, թող դիմեն համապատասխան իրավապահ մարմիններին»:
Հարցին, թե նրան չի՞ զարմացնում, որ երիտասարդ տարիքում Տարոն Մարգարյանն այդքան հարստություն է կուտակել, վարչապետն արձագանքել է. «Ես բազմաթիվ երիտասարդ մարդկանց գիտեմ, որոնք շատ հարուստ մարդիկ են, դա դրա հետ կապ չունի»:
Ի պատասխան լրագրողների այն հարցին, թե իր փորձից ելնելով արդյոք քաղաքապետի աշխատավարձով հնարավո՞ր է հարստանալ՝ վարչապետն ասել է. «Քաղաքապետի աշխատավորձով՝ ոչ, այլ տարբերակներով՝ այո»:
09:20 06/06/2017  |  ՄամուլԶԼՄ-ները կփակվե՞ն․ «Ժամանակ»
10:04 03/06/2017  |  ՄամուլՖորս-մաժոր՝ 2018-ին ընդառաջ. ումի՞ց է կախված լինելու վարչապետի հարցը. «Ժամանակ»
09:52 02/06/2017  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանը ցանկացել է հրաժարական ներկայացնե՞լ. «Ժամանակ»
09:09 27/05/2017Կարեն Կարապետյանի մնալ-չմնալու հարցը 2018-ին որոշելու է ՀՀԿ-ն. «Ժամանակ»
22:02 25/05/2017  |  ՔաղաքականՀՀԿ-­ն դրական է գնահատում Կարեն Կարապետյանի ղեկավարած կառավարության աշխատանքը

Премьер-министр Армении: невозможно разбогатеть на мэровской зарплате 06/12/2017   16:19  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян не в курсе источников доходов мэра Еревана Тарона Маргаряна.
“Я не располагаю информацией об его источниках доходов и не обязан знать о них”, - заявил премьер-министр Армении, отвечая на вопросы журналистов.
Напомним, сегодня состоялась торжественная церемония инаугурации новоизбранного мэра Еревана, на котором присутствовал также премьер-министр Армении Карен Карапетян.
Журналисты поинтересовались у главы правительства о доходах Тарона Маргаряна, сославшись на оппозиционных деятелей, согласно данным которых, они имеют сомнительное происхождение.
“Если они располагают фактами, пусть обращаются в правоохранительные органы”, - заявил премьер.
На вопрос о том, не удивляет ли премьер-министра тот факт, что в таком молодом возрасте Тарон Маргарян накопил такое состояние, Карен Карапетян отметил: “Я знаю многих состоятельных молодых людей: это не имеет к этому никакого отношения”.
Журналисты также спросили премьера о том, можно ли разбогатеть на одной мэровской зарплате, Карапетян заявил: “На мэровской нет, другими способами - да”.