ՊՆ-ն հայտարարում է տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ու բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում մասնագիտացված զորակոչիկների մրցույթ 06/12/2017 11:41 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը՝ «Հայտեք» կիբեռանվտանգության կենտրոնի հետ համատեղ, պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծման, դրանց արդյունավետ կիրառման, ինչպես նաև զորակոչիկների մասնագիտական կարողությունները պարտադիր զինվորական ծառայության ընթացքում առավել արդյունավետ օգտագործելու նպատակով հայտարարում է մրցույթ: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Մրցույթին կարող են մասնակցել 2017թ. ամառային զորակոչի ընթացքում զորակոչի ենթակա, տեղեկատվական և հաղորդակցական, ինչպես նաև բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում խորը մասնագիտական գիտելիքներ ու համապատասխան խնդիրներ լուծելու գործնական հմտություններ ունեցող զորակոչիկները հետևյալ մասնագիտություններով՝ ծրագրավորում, ցանցեր, կիբեռանվտանգություն:
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող զորակոչիկները մինչև ս.թ. հունիսի 25-ը կարող են գրանցվել http://atmk.mil.am/ հղմամբ, կամ ուղարկել իրենց տվյալները [email protected] էլ. փոստի հասցեին: Հեռախոս՝ +374 10 294416:

Минобороны Армении объявляет конкурс призывников,специализирующихся в ИТ-сфере 06/12/2017 12:52 | Лента новостей
Министерство обороны Армении совместно с центром кибербезопасности “АйТек” объявляет конкурс с целью создания высокотехнологичных решений в системе обороны, их эффективного применения, а также более эффективного использования профессиональных навыков призывников в ходе обязательной военной службы. Об этом сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.
В конкурсе могут принять участие призывники летнего призыва 2017 года, которые имеют глубокие профессиональные знания и практические навыки в сфере информационных и коммуникационных технологий и высоких технологий, в частности, по таким направлениям, как программирование, сети, кибербезопасность.
Сообщается, что желающие принять участие в конкурсе призывники должны до 25 июня зарегистрироваться по ссылке http://atmk.mil.am/ или отправить данные по электронной почте [email protected]. Телефон +374 10 294416.