Վերջին 7 օրերի ընթացքում հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդը խախտել է ավելի քան 250 անգամ 06/10/2017   13:55  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունիսի 4-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 250 անգամ՝ շփման գծի տարբեր հատվածներում կիրառելով նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու հաստոցավոր հակատանկային նռնականետեր: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև մարտական խնդիրը:

Минобороны Арцаха: за минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня свыше 250 раз 06/10/2017 13:58 | Карабахский конфликт
ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск в период с 4-го мая по 10-е июня более 250 раз с применением стрелкового оружия различных калибров. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
На различных участках линии соприкосновения противник применил также 60-ти и 82-миллиметровые минометы и станковые противотанковые гранатометы.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической ситуацией, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу", – отмечается в сообщении.