Հայաստան-Ադրբեջան պետական սահմանին տիրող իրավիճակը քննարկվել է համանախագահների հետ 06/10/2017   17:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Ռիչարդ Հոգլանդին (ԱՄՆ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է եղել արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում և Հայաստան-Ադրբեջան պետական սահմանին տիրող իրավիճակին, այդ թվում՝ առաջնագծում վերջին շրջանում տեղի ունեցած միջադեպերին:
Հանդիպման մասնակիցները կարևորել են բանակցային գործընթացում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված հանձնառություններին կողմերի հավատարմությունը, ինչպես նաև բարձր մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարումը:
16:32 10/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը շարունակում է ոչ միայն արհամարհել, անտեսել համանախագահների կոչերն ու հորդորները, այլև անել լրիվ հակառակը

Президент Армении обсудил с сопредседателями МГ ОБСЕ ситуацию на передовой и недавние инциденты 06/10/2017 21:36 | Карабахский конфликт
Президент Армении Серж Саргсян 10 июня принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (РФ), Ричарда Хогланда (США), Стефана Висконти (Франция) и личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика. Подробности встречи передает пресс-служба главы армянского государства.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся процесса мирного урегулирования карабахской проблемы, коснулись ситуации на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил, а также на государственной границе Армении и Азербайджана, коснулись инцидентов, имевших место на передовой за последнее время.
Участники встречи отметили важность сохранения сторонами в переговорном процессе приверженности обязательствам, нацеленным на мирное урегулирование конфликта, а также необходимость выполнения достигнутых на высоком уровне договоренностей.