Հրազդանի քաղաքապետի որդին վթարի գործով որպես կասկածյալ է ներգրավվել 06/09/2017   18:23  |  Քրեական խրոնիկոն
Երեկ Կոտայքի մարզում մահվան ելքով ավտովթարի դեպքով որպես կասկածյալ է ներգրավվել 16-ամյա մի երիտասարդ, ով այս պահին հարցաքննվում է: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան ասացին ՀՀ քննչական կոմիտեից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ  հունիսի 8-ին Հրազդանի քաղաքապետարանին պատկանող «Նիսսան Տիանա» մակնիշի, 444 LL 70 համարանիշի ավտոմեքենան, որն սպասարկում է Հրազդանի քաղաքապետ Արամ Դանիելյանին, նախկին կաթի գործարանի մոտ, վրաերթի է ենթարկել ճանապարհը հատող հետիոտն, նույն քաղաքի բնակիչ, 1959թ. ծնված Վալերի Թորոսյանին։ Վերջինս մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Հրազդան ԲԿ» ՓԲԸ, որտեղ էլ գիտակցության չգալով մահացել է:
Ըստ շրջանառվող տեղեկությունների՝ վրաերթի պահին ղեկին գտնվել է Հրազդանի քաղաքապետի անչափահաս որդին։  ՀՀ ՔԿ-ն երեկ պաշտոնական հաղորդագրության մեջ նշել էր, որ դեպքի վայրում  վարույթն իրականացնող մարմնին է ներկայացել Հրազդան քաղաքի բնակիչ, 1985թ. ծնված մի տղամարդ և հայտարարել, թե վրաերթ կատարելու պահին նշված ավտոմեքենայի ղեկին գտնվել է ինքը, սակայն քրեական գործի նախաքննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ ղեկին գտնվել է 16-17 տարեկան պատանի։

Сын мэра Раздана привлечен в качестве подозреваемого по делу о смертельном наезде 06/09/2017   19:32  |  Криминальная хроника
16-летний юноша привлечен в качестве подозреваемого по делу о ДТП со смертельным исходом, произошедшем накануне в Котайкской области. В данный момент юношу допрашивают. Об этом "ФактИнфо" сообщили в Следственном комитете Армении.
Ранее агентство сообщило, что 8 июня обслуживающий мэра Раздана Арама Даниеляна автомобиль марки "Nissan Teana" с госномерами 444 LL 70 близ бывшего молочного цеха сбил жителя того же города Валерия Торосяна(1959 г.р.), переходившего дорогу.
Последний с травмами был госпитализирован в медцентр Раздана, где, не приходя в сознание, скончался.
Согласно муссируемым сведениям, в момент наезда за рулем автомобиля находился несовершеннолетний сын мэра Раздана. СК Армении накануне распространил сообщение, в котором отмечалось, что на месте инцидента 32-летний мужчина представился осуществляющему производству органу и заявил, что в момент наезда за рулем автомашины находился он. Однако в ходе предварительного расследования уголовного дела были добыты фактические данные о том, что за рулем автомобиля находился юноша в возрасте 16-17 лет.