Ուժեղ քամին Երեւանում մարդու կյանք է խլել 06/07/2017   11:57  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու հունիսի 6-ին 62-ամյա տղամարդու մահվան հանգամանքները:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2017 թվականի հունիսի 6-ին «Շտապօգնություն»  ՓԲԸ-ից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ 1954թ. ծնված Բ. Չարկիչյանը Երևան քաղաքի Աէրացիա 12/1 հասցեից մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Աստղիկ բժշկական կենտրոն», ով ճանապարհին մահացել է:
Ահազանգի հիման վրա նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ 2017թ. հունիսի 6-ին՝ ժամը 18:00-ի սահմաններում, ուժգին քամու հետևանքով պոկվել են Երևան քաղաքի Աէրացիա 12/1 հասցեում գտնվող թղթի վերամշակման արտադրամասի ծածկի թիթեղները և ընկել քաղաքացու վրա: Ստացած մարմնական վնասվածքներից վերջինս հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, 62-ամյա տղամարդու մահվան պատճառը և մի շարք այլ հանգամանքներ պարզելու համար նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:

Сильный ветер в Ереване стал причиной гибели 62-летнего мужчины 06/07/2017   12:39  |  Чрезвычайное просшествие
Следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления Следственного комитета РА по Еревану ведется расследование для установления обстоятельств смерти скончавшегося 6 июня 62-летнего мужчины.
Какс ообщается на сайте СК Армении, 6 июня 2017 года из ЗАО “Скорая помощь” поступил сигнал о том, что Б. Чаркичян(1964 года рождения) скончался по дороге в медцентр “Астхик” от полученных телесных повреждений.
В ходе подготовки материалов на основе сообщения было установлено, что бушевавший 6 июня 2017 года шквальный ветер сорвал кровлю со здания цеха по переработке бумаги на улице Аэрации 12/1 в Ереване, которая обрушилась на гражданина. Мужчина от полученных телесных повреждений скончался по дороге в больницу.
Произведен осмотр места происшествия. Для установления причины гибели 62-летнего мужчины и ряда других обстоятельств назначена судебно-медицинская экспертиза.
14:23 31/05/2017  |  Информационная платформаИюль и август в Армении будут знойными, в ряде областей воздух прогреется до +42 градусов - Суренян
12:19 31/05/2017  |  Информационная платформаДожди с грозами и сильным ветром ожидаются в большинстве областей Армении
15:06 30/05/2017  |  Информационная платформаКратковременные дожди с грозами и сильный ветер ожидаются в ближайшие дни в Армении
13:10 29/05/2017  |  Информационная платформаСиноптики рассказали о погоде в Армении в первые дни лета