Ադրբեջանը խոչընդոտում է սահմանագծում հետաքննական մեխանիզմների ներդրմանը. ՊԲ հրամանատար 06/05/2017 14:21 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հունիսի 13-ին Արցախի Հանրապետություն նախատեսված այցի շրջանակներում պաշտպանության բանակը կներկայացնի ադրբեջանական կողմի բոլոր խախտումները և հայկական կողմի պատասխանները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ վստահեցրեց Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը:
«Ինչ վերաբերվում է հետաքննական մեխանիզմներին, ապա հայկական կողմը միշտ էլ կողմնակից է եղել դրանց ներդրմանը: Այստեղ ադրբեջանական կողմն է փորձում առիթների դեպքում խոչընդոտել դրանց ներդրմանը: Այդ մեխանիզմները մեր կողմից ներդրվում են, և առաջիկայում դրանք կլինեն: Համանախագահներն էլ են կողմ դրանց ներդրմանը»,- ասաց ՊԲ հրամանատարը:

Азербайджан препятствует внедрению механизмов расследования инцидентов на передовой – министр обороны Арцаха 06/05/2017   17:04  |  Карабахский конфликт
Армия обороны НКР в рамках запланированного на 13 июня визита сопредседателей Минской группы ОБСЕ в Республику Арцах представит все нарушения азербайджанской стороны и данные армянской стороной ответы. Об этом, как передает “Арменпресс”, заявил на встрече с журналистами министр обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), командующий Армией обороны, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян.
“Что же касается внедрения механизмов расследования, то армянская сторона всегда была сторонником их внедрения.Здесь именно азербайджанская сторона всячески стремится препятствовать этому”, – сказал Левон Мнацаканян.