Առաջնագիծն ամբողջությամբ վերահսկելի է. Լևոն Մնացականյանը լավատեսորեն է տրամադրված արցախյան խնդրի կարգավորման հարցում 06/05/2017   10:17  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման հարցում հարկավոր է լավատես լինել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ վստահեցրեց Արցախի
Հանրապետության պաշտպանության բանակի հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը: Նրա վստահեցմամբ՝ այս իրավիճակի լուծումը դրական է լինելու:
«Մեր գործն արդարացի է, մենք պետք է հասկանանք, թե ինչի համար ենք պայքարում: Ամեն ինչ մոտիվացված է և հաղթանակը մերն է լինելու :Ադրբեջանը գնալով փորձելու է իրավիճակը լարել, որպեսզի վնասներ հասցնի մեզ: Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որ անհրաժեշտության դեպքում վերջնական հարված տանք»,- ասաց ՊԲ հրամանատարը:
Նա նախորդ տարվա ապրիլից հետո սահմանագծում իրականացված մեծածավալ աշխատանքների մասին է փաստում. ոչ միայն տեսադիտարկող սարքեր են տեղադրվել, այլ նաև ինժեներական կահավորում արվել, բարելավվել են անվտանգության ապահովման և կենցաղային պայմանները:
«Իհարկե, մենք առաջին հերթին տեսադիտարկման համակարգով բացառել ենք կամ նվազագույնի ենք հասցրել մարդու գործոնը սահմանափակ տեսանելիության գոտիներում դիտարկելիս: Այդ առումով ամբողջությամբ վերահսկելի է առաջնային գիծը»,- ասաց նա:

Ситуация на передовой находится полностью под контролем Армии обороны Арцаха – Левон Мнацаканян 06/05/2017 11:32 | Карабахский конфликт
В вопросе урегулирования карабахского конфликта нужно быть оптимистичным. Об этом, как передает “Арменпресс”, в беседе с журналистами сказал командующий Армией обороны Арцаха генерал лейтенант Левон Мнацаканян.
По его словам, данная ситуация получит положительное разрешение.
“Наше дело правое, мы должны понять, за что мы боремся. Все мотивировано, и победа будет за нами. Азербайджан будет и дальше пытаться нагнетать напряженность, чтобы нанести нам вред. Мы сделаем все, чтобы при необходимости нанести окончательный удар”, - сказал командующий АО Арцаха Левон Мнацаканян.
Он также рассказал о масштабных работах в зоне соприкосновения, которые были проведены после апрельских событий прошлого года: установлены устройства для видеомониторинга, проведены инженерно-укрепительные работы, повышены меры безопасности, улучшены бытовые условия.
“С помощью устройств для видеомониторинга мы исключили или свели к минимуму человеческий фактор в условиях ограниченного поля видения. В этом плане, ситуация на передовой полностью находится под контролем”,- сказал командующий АО Арцаха.