Լոռեցի երիտասարդի ինքնասպանության փորձի հանգամանքները պարզելու նպատակով նյութեր են նախապատրաստվում 06/05/2017 16:15 | Արտակարգ պատահարներ
Լոռեցի 22-ամյա երիտասարդի ինքնասպանության փորձի հանգամանքները պարզելու նպատակով Լոռու մարզի Սպիտակի քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ հունիսի 3-ին լոռեցի մի երիտասարդ նման փորձ է կատարել, ինչը սոցիալական ցանցով ուղեղ եթերում տեսել են տասնյակ քաղաքացիներ և նրանցից մեկը, ժամանակ չկորցնելով, ահազանգել է իրավապահներին:
Երիտասարդն իրենց տանը կից անասնագոմում փորձել է կախվելու միջոցով ինքնասպան լինել և, միևնույն ժամանակ, նա ֆեյսբուք սոցիալական ցանցով ուղիղ եթերով հրապարակել է իր մտադրությունը, սակայն չի կարողացել այն ավարտին հասցնել:

В Армении молодой парень пытался покончить с собой в прямом эфире на Facebook 06/05/2017 16:21 | Чрезвычайное просшествие
22-летний житель Лорийской области Армении пытался свести счеты с жизнью во время прямой трансляции на Facebook.
Спитакский следственный отдел готовит материалы для установления обстоятельства попытки самоубийства молодого человека. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
Инцидент имел место 3 июня. Свидетелями произошедшего стали десятки пользователей соцсети Facebook, один из которых, не теряя времени, сообщил об инциденте правоохранителям.
Житель Лори хотел повеситься в хлеву неподалеку от своего дома и одновременно известить о своем намерении пользователей соцсети в прямом эфире на Facebook, однако не смог довести задуманное до конца.