Երևան-Աստանա-Երևան նոր չվերթի իրականացումը կնպաստի զբոսաշրջիկների հոսքի ապահովմանը. Վարչապետ 06/02/2017 15:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևան-Աստանա-Երևան նոր չվերթի իրականացումը կնպաստի ինչպես զբոսաշրջիկների երկկողմանի հոսքի ապահովմանը։ Ֆեյսբուքում նման գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Եվս մեկ կարեւոր քայլ՝ ուղղված զբոսաշրջության զարգացմանը մեր երկրում․ Երեւան-Աստանա-Երեւան նոր չվերթի իրականացումը կնպաստի ինչպես զբոսաշրջիկների երկկողմանի հոսքի ապահովմանը, այնպես էլ համագործակցության նոր հնարավորություններ կստեղծի Հայաստանի եւ Ղազախստանի միջեւ»,-նշել է վարչապետը:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ մայիսի 31-ից սկսվել է Աստանա-Երեւան-Աստանա ուղիղ չվերթը, որը տեղի կունենա շաբաթը երկու անգամ։

Карен Карапетян назвал запуск нового рейса Ереван-Астана-Ереван еще одним важным шагом к развитию туризма в Армении 06/02/2017   16:16  |  Лента новостей
Запуск нового рейса Ереван – Астана – Ереван является еще одним важным шагом к развитию туризма в Армении, считает премьер министр Армении Карен Карапетян.
“Еще один важный шаг, направленный на развитие туризма в нашей стране. Осуществление нового рейса Ереван – Астана – Ереван обеспечит двусторонний поток туристов,  а также создаст новые возможности для сотрудничества между Арменией и Казахстаном”, – написал Карен Карапетян на своей странице в социальной сети Facebook.
Как сообщалось ранее, новый авиарейс по маршруту Ереван – Астана – Ереван запустили с 31 мая. Полеты будут осуществляться два раза в неделю.