Մեր նպատակն է անել հնարավորը, որպեսզի ձեր մանկությունն անցնի խաղաղ ու զարգացող հայրենիքում. Բակո Սահակյան 06/01/2017   10:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ, որում մասնավորապես ասվում է.
«Սիրելի՛ երեխաներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Հունիսի 1-ի՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Թող այս օրը եւ ձեր կյանքի մնացած բոլոր օրերը լցված լինեն անսպառ ուրախությամբ ու զիլ ծիծաղով, երգ ու խնդությամբ, ամենաթաքուն երազանքների ու հրաշքների իրականացմամբ:
Մեր նպատակն է անել հնարավորը, որպեսզի ձեր մանկությունն անցնի խաղաղ ու զարգացող հայրենիքում, որպեսզի դուք մեծանաք առողջ ու երջանիկ՝ շրջապատված անսահման ջերմությամբ ու հոգատարությամբ, ստանաք որակյալ ու ժամանակակից կրթություն:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ՝ թանկագին փոքրիկներ, ձեր ծնողներին, տատիկներին ու պապիկներին այս հրաշալի տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում բոլորիդ քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:
10:17 01/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեխայի իրավունքներից կարևորը ընտանիք ունենալու, ընտանիքում ապրելու իրավունքն է. ՄԻՊ
00:00 01/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿավճանկարային երազանքներ՝ Ազատության հրապարակում
22:59 01/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցի 30 երեխաներ հյուրընկալվել են Դավթաշենում
21:03 01/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատության հրապարակում մանուկները կավճանկարչությամբ պատկերում էին իրենց գունագեղ երազանքները
20:57 01/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄանկական զվարճալի ծրագիր`«Երազանքի պուրակում»
20:51 01/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄանկական էլեկտրամոբիլների առաջնություն՝ Ազատության հրապարակում
18:42 01/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀունիսմեկյան մանկական միջոցառումներ `«Հաղթանակ» զբոսայգում
18:23 11/05/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ«Ես իրավունք ունեմ» խորագրով շարադրությունների մրցույթ՝ Երեխաների իրավունքների պաշտպանության տոնին ընդառաջ
14:36 01/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՏոնական միջոցառում ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում
14:34 01/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀարկադիր կատարման ծառայությունում նշվեց Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը

Президент НКР - детям: наша цель - сделать все возможное, чтобы ваше детство прошло на мирной и развивающейся родине 06/01/2017   10:31  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 1 июня направил поздравительное послание по случаю Международного дня защиты детей.
«Дорогие дети!
Сердечно поздравляю вас с 1 июня - Международным днем защиты детей!
Пусть этот день и все другие дни вашей жизни будут наполнены неиссякаемой радостью и звонким смехом, песнями и весельем, осуществлением самых заветных мечтаний и чудес.
Наша цель - сделать все возможное, чтобы ваше детство прошло на мирной и развивающейся родине, чтобы вы росли здоровыми и счастливыми, окруженными безграничной теплотой и заботой, получали качественное и современное образование.
Вновь поздравляю вас, дорогие малыши, а также ваших родителей, бабушек и дедушек с этим чудесным праздником и желаю всем крепкого здоровья, больших успехов и всех благ!»