Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Արևելյան գործընկերության հարցերով հատուկ բանագնացներին 05/31/2017 17:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Եվրոպական միության անդամ պետություններ Լատվիայի, Նիդերլանդների, Լիտվայի, Էստոնիայի և Շվեդիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների՝ Արևելյան գործընկերության հարցերով հատուկ բանագնացներին՝ ԵՄ-ում նախագահող Սլովակիայի ԱԳՆ հատուկ բանագնաց, դեսպան Դուշան Դախոյի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը կարևորել է Եվրոպական միության հետ համագործակցության զարգացումը և բանագնացների խնդրանքով անդրադարձել կառավարության գործունեության առաջնահերթություններին, տարբեր ոլորտներում նախատեսվող բարեփոխումներին և ծրագրերին:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է բիզնես միջավայրի բարելավման, ներդրումների ներգրավման անհրաժեշտությունը և նշել, որ դատաիրավական, հարկային, մաքսային և այլ ոլորտների բարեփոխումների իրականացումը լինելու է ՀՀ կառավարության ուշադրության կենտրոնում: Այդ առումով, վարչապետը կարևորել է փորձի փոխանակումը:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստան-ԵՄ փոխգործակցությանը, Արևելյան գործընկերություն ծրագրի շրջանակում իրականացվող համագործակցությանը և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցերի:

Премьер-министр Армении указал на важность развития сотрудничества с Европейским союзом 05/31/2017   18:13  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял специальных посланников внешнеполитических ведомств государств-членов Европейского союза: Латвии, Нидерландов, Литвы, Эстонии и Швеции по вопросам Восточного партнерства во главе со специальным посланником МИД председательствующей в ЕС Словакии послом Душаном Дахо. Подробности встречи передает пресс-служба армянского правительства.
Премьер-министр указал на важность развития сотрудничества с Европейским союзом и по просьбе посланников коснулся приоритетов деятельности правительства, его реформ и программ в различных сферах. Карен Карапетян подчеркнул необходимость улучшения бизнес-среды, привлечения инвестиций и отметил, что осуществление реформ в судебно-правовой, налоговой, таможенной и других сферах будет в центре внимания правительства РА. В этом плане премьер-министр отметил важность обмена опытом.
Собеседники коснулись взаимодействия Армения-ЕС, осуществляемого в рамках программы Восточного партнерства сотрудничества и ряда других вопросов, представляющих взаимный интерес.