Հայտնաբերվել է նախապատրաստվող ահաբեկչության մասին կեղծ ահազանգ կատարած անձը 05/31/2017   14:00  |  Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից հայտնաբերվել է ս.թ. մայիսի 29-ին նախապատրաստվող ահաբեկչության մասին կեղծ ահազանգ կատարած անձը: Այս մասին հայտնում է ԱԱԾ լրատվական ծառայությունը:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նշված օրը` առավոտյան ժամը 06:05-ին, ՀՀ քաղաքացի, 1988թ. ծնված Սարգիս Սուրենի Սարիբեկյանը Երևան քաղաքից զանգահարել է ոստիկանության «1-02» հեռախոսահամարին և հայտնել, թե իբր «Հրազդան» մարզադաշտում ռումբ կա տեղադրված:
Հիշեցնում ենք, որ նախապատրաստվող ահաբեկչության մասին սուտ հաղորդում տալը քրեորեն պատժելի արարք է (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 259 հոդված): Փաստի կապակցությամբ  ձեռք բերված նյութերը փոխանցվել են իրավասու պետական մարմիններին` համապատասխան իրավական ընթացակարգեր իրականացնելու համար:

Сотрудники СНБ Армении нашли автора ложного звонка о готовящемся теракте на ереванском стадионе “Раздан” 05/31/2017   14:43  |  Криминальная хроника
Сотрудники Службы национальной безопасности  (СНБ) Армении  разыскали автора ложного звонка о готовящемся теракте на ереванском стадионе “Раздан”, сообщает пресс-центр СНБ.
"В результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий выяснилось, что 29-го мая в 6:05 утра гражданин Армении Саркис Сарибекян (1988 года рождения) позвонил из Еревана в Полицию и сообщил, что якобы на стадионе “Раздан” заложена бомба", - говорится в сообщении.
В СНБ напомнили, что ложный сигнал о готовящемся теракте является уголовно наказуемым деянием (ст. 259 Уголовного кодекса Армении  - “ложное сообщение о готовящемся акте терроризма»).
"Материалы по данному факту переданы компетентным госорганам для проведения соответствующих правовых процедур", - отмечается в сообщении.