Մայիսի 30-ին և լույս 31-ի գիշերը հակամարտ զորքերի կողմից ականանետային զինատեսակներից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպք ընդհանրապես չի արձանագրվել 05/31/2017 17:03 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ադրբեջանի ՊՆ հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել՝ հրադադարի ռեժիմի խախտման վերաբերյալ: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը:
Այսօր Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը տարածեց հերթական ապատեղեկատվությունը՝ Արցախի բանակին մեղադրելով 82 և 120մմ-ոց ականանետերից հրադադարի ռեժիմը խախտելու մեջ ու նաև «ավելորդ» չհամարեց իր սովորության համաձայն «զգուշացնել», որ շարունակվելու դեպքում ադրբեջանական զինուժը հրետանային զինատեսակներից արկակոծության կենթարկի հայկական կողմի թիկունքային օբյեկտները:
Ի պատասխան Բաքվի ռազմական ագիտպրոպի վայրահաչոցի, տեղեկացնեմ, որ մայիսի 30-ին և լույս 31-ի գիշերն ու այսօրվա ընթացքում հակամարտ զորքերի կողմից ականանետային զինատեսակներից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպք ընդհանրապես չի արձանագրվել:
Իսկ ինչ վերաբերում է շրջանառության մեջ դրված ապատեղեկատվությանը, ապա դա մեկ անգամ ևս փաստում է, որ հարևան երկրի մանրահատակային ուսադիրավոր քարոզիչները կամ անտեղյակ են հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղ գտնող իրական զարգացումներից կամ էլ իրենց լսարանին փորձում են հրամցնել սեփական երևակայության անպտուղ «գոհարները»:

В Минобороны Арцаха отреагировали на угрозы Баку начать артобстрел тыловых объектов армянской стороны 05/31/2017 18:45 | Карабахский конфликт
Министерство обороны Азербайджана 31 мая распространило очередную дезинформацию обвинив армию Арцаха в нарушении режима прекращения огня из минометов калибра 82 мм и 120 мм. Об этом заявил пресс-секретарь Армии обороны Карабаха Сенор Асратян.
"Минобороны Азербайджана также не посчитало "лишним" по своему обыкновению "предупредить", что в случае продолжения азербайджанские ВС подвергнут тыловые объекты армянской стороны обстрелу из артиллерийских видов оружия. В ответ на пустозвонство военного агитпропа Баку, сообщаем, что 30 мая и в ночь на 31 мая и на протяжении сегодняшнего дня не зафиксировано ни одного случая нарушения со стороны противника режима прекращения огня из минометного оружия", - написал Сенор Асратян на своей странице в соцсети Facebook.
Что касается пущенной в ход дезинформации, то, по словам Асратяна, она вновь подтверждает, что паркетные пропагандисты в погонах из соседней страны либо не в курсе реальных событий на линии соприкосновения, либо пытаются вскормить собственную аудиторию бесплодными перлами собственного воображения.