Դոն Պիպոյի սպանության նախապատրաստության գործով օժանդակողը հայտնաբերվել է 05/30/2017 17:51 | Քրեական խրոնիկոն
Քրեական հեղինակություն Դոն Պիպո մականվամբ Արթուր Ասատրյանի սպանության նախապատրաստության գործով օժանդակող և հետախուզման մեջ գտնվող անձը հայտնաբերվել է:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք՝ որ քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել երեք անձի՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 35-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ, 8-րդ կետերով և 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով։ Նույն օրը քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ մեղադրյալների նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ։
Եվս մեկ անձ ներգրավվել էր որպես մեղադրյալ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-35-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ, 8-րդ կետերով և նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում։
Նախաքննական մարմինը հանձնարարություն էր տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին միջոցներ ձեռնարկել՝ նրան հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ և այսօր արդեն տեղեկացանք, որ նա հայտնաբերվել է:
Ըստ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների՝ հետախուզվողը քրեական միջավայրում հայտնի ոմն Զորիկ է,ով սերտ առնչություն ունի «օրենքով գող» Արտյոմ Կանեւսկոյի հետ։

В Армении разыскали одного из фигурантов уголовного дела о подготовке убийства криминального авторитета “Дона Пипо” 05/30/2017   18:32  |  Криминальная хроника
Правоохранители нашли находившегося в розыске фигуранта уголовного дела о подготовке убийства криминального авторитета Артура Асатряна по прозвищу “Дон Пипо”. Об этом сообщила в ответ на запрос “ФактИнфо” советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян.
Ранее сообщалось, что в рамках данного уголовного дела трем лицам предъявлены обвинения по пунктам 7 и 8 части 2 статьи 35-104(Подготовка к убийству) Уголовного кодекса РА и части 2 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК РА.
Еще один человек был привлечен в качестве обвиняемого по пунктам 7 и 8 части 2 статьи 38-35-104(Пособничество в подготовке к убийству). Он был объявлен в розыск.
Орган предварительного следствия поручил соответствующим подразделениям Полиции предпринять меры по его розыску и передаче органу, осуществляющему производство. Сегодня стало известно, что разыскиваемый найден.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, разыскиваемый известен в криминальной среде как некто Зорик.