Առաջիկա օրերին եղանակը կտաքանա 2-3 աստիճանով 05/27/2017   15:04  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 28-ին հիմնականում հյուսիսային շրջաններում, 29-ին հիմնականում հյուսիսային շրջաններում, Սյունիքում և Արցախում, 31-ին՝ երեկոյան ժամերին, հունիսի 1-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 20-25 մ/վ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: 30-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 28-31-ը կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Երևանում մայիսի 28-ին և 29-ին՝ երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, առանձին հատվածներում կա կարճատև անձրևի հավանականություն, 31-ին՝ երեկոյան ժամերին և հունիսի 1-ին սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ արագությամբ: 30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Синоптики рассказали о погоде в Армении на ближайшие несколько дней 05/27/2017   15:23  |  Информационная платформа
Дожди с грозами ожидаются 28 мая на севере Армении и 1 июня - в большинстве регионов республики, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются также 29 мая, в основном на севере республики, а также в Сюнике и Арцахе и 31 мая вечером. Во время грозы возможно усиление ветра до 20-25 м/сек., местами возможен град.
30 мая установится погода преимущественно без осадков.
Ветер будет юго-западным, со скоростью 3-8 м/сек..Температура воздуха 28-31 мая повысится на 2-3 градуса.
В Ереване вечером 28 и 29 мая вечером прогнозируется гроза, в отдельных районах возможны кратковременные дожди. 31 мая вечером в столице ожидаются дожди и грозы. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек..30 мая установится погода без осадков.
12:43 26/05/2017  |  Информационная платформаДожди с грозами и сильный ветер ожидаются в Армении в ближайшие дни