Շաբաթվա ընթացքում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 550 անգամ 05/27/2017   13:38  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 21-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության մեջ կտրուկ փոփոխություններ տեղի չեն ունեցել:
Շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 550 անգամ՝ շփման գծի տարբեր հատվածներում կիրառելով նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր և հաստոցավոր հակատանկային ու ավտոմատ նռնականետեր: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական զինուժի կողմից հրադադարի խախտման արդյունքում՝ ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մայիսի 26-ին զոհվել է պայմանագրային զինծառայող Արմեն Հարությունյանը (ծնվ. 1996թ.):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Азербайджан за неделю нарушил режим перемирия на линии соприкосновения более 550 раз – Минобороны Арцаха 05/27/2017   13:59  |  Карабахский конфликт
Ситуация на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск в период с 21-го мая по на 27-e мая не претерпела резких изменений, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
За неделю азербайджанские ВС из стрелкового оружия различных калибров нарушили режим прекращения огня более 550 раз, применив на различных участках линии соприкосновения 60-ти и 82-миллиметровые минометы и станковые противотанковые и автоматические гранатометы.
26 мая в результате нарушения азербайджанскими ВС режима прекращения огня на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на северном направлении, погиб военнослужащий контрактной службы Армен Арутюнян, 1996 г.р.”.
"Подразделения Армии обороны для подавления активности азербайджанских ВС прибегли к ответным действиям, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними задачу ", - отмечается в сообщении.
13:50 26/05/2017  |  Карабахский конфликтВоеннослужащий-контрактник Армии обороны Арцаха погиб в результате обстрела с азербайджанской стороны