Նախագահ Սահակյանը մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին 05/27/2017   14:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 27-ին Երեւան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանը նշել է. «Արցախի Հանրապետության պետականաշինության գերխնդիրներից է անվտանգության կենսունակ համակարգի ձեւավորումը եւ պահպանումը:
Այն նաեւ համայն հայության կարեւորագույն առաջադրանքներից մեկն է, որի իրականացման համար ջանք ու եռանդ չեն խնայում Մայր Հայաստանը եւ Սփյուռքը: Այս ուղղությամբ մեծածավալ աշխատանք է իրականացվում նաեւ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի խողովակներով»:
Նախագահն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2017»-ի ծրագրում ներառել խորքային հորերի հորատման, նոր ոռոգման ցանցի կառուցման եւ արեւային էներգիայի համակարգի ներդրման նախագծերը:
Նախագահ Սահակյանի բնութագրմամբ՝ ժամանակակից ոռոգման ցանցի կառուցումը նոր որակ կհաղորդի Արցախի պարենային անվտանգության բարձր մակարդակի ապահովմանը, գյուղատնտեսության զարգացմանը, կնպաստի գյուղական բնակչության բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանը, մշտական ու երաշխավորված աշխատատեղեր կապահովի շրջաններում:
Առաջարկն ընդունվել է եւ ընդգրկվել 2017 թվականի հեռուստամարաթոնի ծրագրում:
14:19 27/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը հաստատեց այս տարվա դրամահավաքի թեմաները
12:34 27/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Նախագահը՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ապաքաղաքական բնույթի մասին
13:16 03/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամ
17:41 30/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօրինակ ծրագրերով մենք հարգում ենք նաև մեր զոհված հերոս տղաների պայծառ հիշատակը. Արցախի վարչապետ
11:56 30/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում «Հայաստան» հիմնադրամի միջոցներով իրականացված ծրագրերը նպաստել են բնակչության արտահոսքի կանխմանը. Արայիկ Հարությունյան
15:51 27/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի և տեղական մարմինների 25-րդ համատեղ նիստը
13:51 27/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյան. Հայ ազգն ունի յուրահատուկ մի ունակություն՝ համախմբվել ճակատագրական պահերին եւ լուծում տալ համազգային կարեւորագույն խնդիրներին
12:40 27/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցիների համար տներ են կառուցվում
22:14 26/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Իրանի տեղական մարմնի դրամահավաք-միջոցառում ՀՀ դեսպանությունում
14:57 02/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀեռուստամարաթոն-2015-ի գլխավոր նպատակը բնակարանաշինությունն է՝ բազմանդամ ընտանիքների համար

Президент НКР предложил включить в программу «Телемарафона-2017» проекты бурения глубинных колодцев и внедрения системы солнечной энергии 05/27/2017 14:59 | Лента новостей
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян в Ереване 27 мая принял участие в заседании Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан». Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В своем слове Бако Саакян отметил: «Среди сверхзадач государственного строительства Республики Арцах - формирование и сохранение жизнеспособной системы безопасности. Она является также одной их важнейших целей всего армянства, для реализации которой Армения и Диаспора не жалеют сил и средств. В этом направлении крупномасштабная работа осуществляется также по каналам Всеармянского фонда «Айастан»».
Президент предложил включить в программу «Телемарафона-2017» проекты бурения глубинных колодцев, сооружения новой оросительной сети и внедрения системы солнечной энергии.
По словам Президента Саакяна, строительство современной оросительной сети придаст новое качество процессу обеспечения высокого уровня продовольственной безопасности Арцаха, развития сельского хозяйства, окажет содействие повышению благосостояния сельского населения, обеспечит постоянные и гарантированные рабочие места в районах республики.