Քրեական հեղինակություն Ճաճոյի Էդոյի որդու վրա կինն արձակել է 7 կրակոց 05/25/2017 13:26 | Քրեական խրոնիկոն
Վանաձորում տեղի ունեցած սպանության դեպքով «Փաստինֆո»-ին նոր մանրամասներ է հայտնի դարձել՝ սպանվածի վրա արձակվել է 7 կրակոց:
Պարզվում է, որ կնոջ կողմից սպանված ամուսինը եղել է քրեական հեղինակություն Ճաճոյի Էդոյի որդին՝ Տիգրան Մարտիրոսյանը:
Վերջիններիս ընտանիքում վիճաբանությունն ու ծեծը պարբերական բնույթ է կրել, ամուսինը տարիներ շարունակ ծեծել ու նվաստացրել է կնոջը։ Դեպքի օրն էլ ամուսինը ծեծել է կնոջը, որի ժամանակ էլ կինն ամուսնու ատրճանակով կրակել է նրա վրա։
Մեր տեղեկություններով՝ «Մակարով» տիպի ատրճանակից արձակվել է 7 կրակոց:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն պաշտոնական հաղորդագրությամբ հանդես եկավ՝ հայտնելով, որ մայիսի 25-ին՝ ժամը 00:50-ին, «Վանաձորի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ իրենց մոտ է տեղափոխվել Լոռու մարզի 33-ամյա բնակչի դիակը:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը, և ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում տվյալներ են ձեռք բերվել, որ 33-ամյա տղամարդը կյանքի հետ անհամատեղելի վնասվածքն ստացել է տանը՝ կնոջ հետ վիճաբանության ժամանակ:
Ըստ նախնական տվյալների՝ մայիսի 25-ին՝ ժամը 00:00-ի սահմաններում, ամուսնու հետ առաջացած վիճաբանության ժամանակ, Լոռու մարզի 32-ամյա բնակչուհին «Մակարով» տեսակի ատրճանակով կրակոցներ է արձակել ամուսնու ուղղությամբ ու սպանել նրան:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասերով, որի նախաքննությունը հանձնարարվել է քննչական խմբին:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում 32-ամյա կինը ներկայացրել է հանցագործության գործիք հանդիսացող ատրճանակը:

Стали известны новые подробности семейной драмы в Лори: убитый оказался сыном криминального авторитета 05/25/2017 13:40 | Криминальная хроника
Агентству “ФактИнфо” стали известны новые подробности ночного инцидента с убийством мужчины в Лорийской области, в совершении которого подозревается супруга потерпевшего.
Выясняется, что убитый – Тигран Мартиросян - был сыном криминального авторитета Эдика Мартиросяна по прозвищу “Чачои Эдо”.
В семье последнего ссоры и драки вспыхивали периодически. Муж на протяжении многих лет избивал и унижал свою жену. В день инцидента мужчина вновь поднял руку на жену, и во время ссоры женщина выстрелила в него из пистолета.
По сведениям агентства, в убитого из пистолета Макарова было произведено семь выстрелов.
Ранее СК Армении сообщил, что 25 мая 2017 года в 00:05 из ЗАО "Ванадзорский медицинский центр" поступило сообщение о том, что к ним доставлено тело 33-летнего жителя Лорийской области.
На место происшествия выехала оперативно-следственная группа. В результате предпринятых мероприятий были добыты данные о том, что 33-летний мужчина получил несовместимые с жизнью ранения дома во время ссоры с женой.
По предварительным данным, 25 мая примерно в полночь 32-летняя жительница Лорийской области во время возникшей с мужем ссоры выстрелила в него из пистолета Макарова и убила его.
По данному факту в тот же день следственным управлением Следственного комитета Армении по Лорийской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(Убийство) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК РА, производство предварительного следствия по которому поручено следственной группе.
Произведен осмотр места происшествия, во время которого 32-летняя женщина сдала оружие преступления – пистолет. В тот же день она была задержана.