Վստրեչի Ապերի և Դոն Պիպոյի սպանության նախապատրաստության դեպքով հարուցված քրեական գործը կքննվի ՀԿԳ քննչական գլխավոր վարչությունում 05/25/2017   11:37  |  Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին տեղեկություններ հրապարակվեցին, որ Հայաստանում ձախողվել է քրեական հեղինակություններ Վստրեչի Ապեր մականվամբ Արամ Վարդանյանի և Դոն Պիպո մականվամբ Արթուր Ասատրյանի սպանությունը:
«Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ սպանության նախապատրաստության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը Քննչական կոմիտեն ստացել է, և գործն ընդունվել է ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթ:
ՔԿ-ից նաև տեղեկացանք, որ այս պահին կատարվում են քննչական և դատավարական գործողություններ:
Խափանվել է քրեական երկու հեղինակությունների` Վստրեչի Ապերի եւ Դոն Պիպոյի սպանությունը
Հիշեցնենք, որ Ոստիկանության պաշտոնապես հաղորդագրություն էր տարածել որում ասվում էր, որ Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչությունում տեղեկություններ էին ստացվել, որ մի խումբ զինված անձինք նախապատրաստվում են կատարել ծանր հանցագործություն՝ սպանություն, և այդ նպատակով բնակարան են վարձակալել Էջմիածին քաղաքում, ապօրինի կերպով ձեռք են բերել զենքեր և զինամթերք և ձեռնամուխ եղել սպանության նախապատրաստական գործողություններին։
Փաստի առթիվ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչությունում հարուցված քրեական գործի շրջանակներում իրականացված օպերատիվ-հետախուզական և քննչական անհետաձգելի միջոցառումների արդյունքում՝ այսօր, մայիսի 24-ին, ժամը 18-ի սահմաններում, ոստիկանության քրեական հետախուզության, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր և Արմավիրի մարզային վարչությունների ծառայողները խափանեցին սպասվող ծանր հանցագործությունը, կանխեցին հանցավոր ծրագիրն ու անակնկալի բերելով նշված բնակարանում գտնվող երեք անձանց՝ վնասազերծեցին և բերման ենթարկեցին ոստիկանության ՔՀԳՎ։

В Армении предотвращено убийство двоих криминальных авторитетов: расследованием уголовного дела займется СК 05/25/2017   11:59  |  Криминальная хроника
Расследованием уголовного дела по факту подготовки убийства двоих криминальных авторитетов займется Следственный комитет Армении.
Ранее появилась информация, что в Армении предотвращено убийство криминальных авторитетов Арама Варданяна по кличке "Встречи Апер" и Артура Асатряна по прозвищу "Дон Пипо".
Как сообщили в Следственном комитете Армении в ответ на запрос "ФактИнфо",  СК получил материалы уголовного дела по факту подготовки убийства. Дело принято к производству Главное управленив по расследованию особо важных дел СК.
В ведомстве также проинформировали, чтоо в данный момент ведутся следственные и процессуальные действия.
Ранее Полиция Армении сообщила о предотвращении готовящегося убийства.
В сообщении пресс-службы Полиции отмечалось, что Главное управление уголовного розыска получило сведения о том, что группа вооруженных людей готовится совершить тяжкое преступление – убийство, и с этой целью была арендована квартира в городе Эчмиадзин, незаконным путем были приобретены оружие и боеприпасы, начата подготовка к убийству.
В результате оперативно-розыскных и следственных мероприятий, предпринятых в рамках возбужденного по данному факту уголовного дела, накануне, приблизительно в 18:00, сотрудники Полиции предотвратили планируемое тяжкое преступление, обезвредили и подвергли приводу трех человек, застав последних врасплох.