Կոչ շրջանավարտներին` ձեռնպահ մնալ մեքենա վարելու գայթակղությունից 05/24/2017 12:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Ճանապարհային ոստիկանության պետ Եգոր Կարապետյանը կոչով դիմել է «Վերջին զանգի» մասնակիցներին, որում մասնավորապես ասվում է.
Մայիսի 26-ին մեր երկրի ավագ դպրոցներում «Վերջին զանգի» ավանդական արարողությունն է: Կրկին հիշեցնում ու կոչ եմ անում հատկապես շրջանավարտներին` ձեռնպահ մնալ մեքենա վարելու գայթակղությունից:
Ծնողներին հորդորում եմ ոչ մի դեպքում տրանսպորտային միջոցներ չտրամադրել անչափահասներին: Անհրաժեշտության դեպքում անձամբ վարեք մեքենան, ուսուցիչների հետ համագործակցեք զանգվածային միջոցառումների ժամանակ և հիշեք, որ ձեր ներկայությունը կբացառի պատանեկան արկածախնդրության անցանկալի հետևանքները:
Տոնական օրն առավոտից Ճանապարհային ոստիկանության ստորաբաժանումներն ուժեղացված ծառայություն են իրականացնելու դպրոցամերձ տարածքներում, հանդիսությունների ու զանգվածային միջոցառումների վայրերում:
Ձեռնարկվելու են բոլոր միջոցառումները հասարակական կարգն ու քաղաքացիների անվտանգությունն ապահովելու համար, դրսևորվելու է օրինաչափ խստություն, անհրաժեշտ պահանջկոտություն և անհանդուրժողականություն հասարակական կարգի ցանկացած խախտման հանդեպ:

"Последний звонок": Полиция Армении призвала выпускников воздержаться от соблазна сесть за руль автомобиля 05/24/2017   12:47  |  Лента новостей
Начальник Дорожной полиции Армении Егор Карапетян в связи с Днем "Последнего звонка"обратился к участникам мероприятий с призывом воздержаться от соблазна сесть за руль автомобиля.
"Полиция призывает выпускников воздерживаться от соблазна сесть за руль автомобиля, а также обращается к родителям с просьбой не предоставлять транспортные средства несовершеннолетним, при необходимости самим садиться за руль, во время праздничных мероприятий поддерживать связь с учителями во избежание нежелательных последствий юношеского авантюризма", - говорится в призыве.
Он отметил, что в день "Последнего звонка" подразделения Полиции будут нести усиленную службу на прилегающих к школам территориях, а также в местах проведения массовых мероприятий.
"Мы предпримем все возможные меры для поддержания общественного порядка и обеспечения безопасности граждан. Полиция в соответствии с законом будет проявлять строгость, нетерпимость и требовательность в том, что касается нарушений общественного порядка. Вновь поздравляем наших выпускников с праздником и желаем счастливого пути", - отмечается в призыве.
Мероприятия по случаю "Последнего звонка" в Армении пройдут 26-го мая.
16:07 23/05/2013  |  Лента новостей“Последний звонок”: Дорожная полиция Армении будет карать не только школьников, но их родителей, позволивших им сесть за руль