Արա Բաբլոյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամ Սաթյանին 05/23/2017 10:08 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի կոմպոզիտորների եւ երաժշտագետների միության նախագահ, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամ Սաթյանին:
ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Արվեստագետի Ձեր հարուստ գործունեությունը երգ ու երաժշտություն ստեղծելու ուրույն ճանապարհ է, որով շարժվում եք մի քանի տասնամյակ: Ձեր բազմաժանր, այդ թվում` դասական ու հանրամատչելի ստեղծագործությունները, աչքի են ընկնում ինքնատիպությամբ, ժամանակի խորին զգացողությամբ ու առանձնահատուկ մեղեդայնությամբ` հնչելով տարբեր նվագախմբերի ու երգիչների կատարմամբ, հաճույք պատճառելով հանդիսատեսին:
Ղեկավարելով Հայաստանի կոմպոզիտորների եւ երաժշտագետների միությունը` Դուք հաջողությամբ եք համատեղում բարձրաճաշակ արվեստագետի ու հմուտ կազմակերպչի բնատուր ունակությունները»:
Ազգային ժողովի նախագահը հոբելյարին մաղթել է առողջություն, ստեղծագործական հաջողություններ եւ ամենայն բարիք:

Спикер парламента Армении поздравил главу Союза композиторов Арама Сатяна с днем рождения 05/23/2017   10:29  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Армении Ара Баблоян в связи с днем рождения направил поздравительное послание председателю Союза композиторов и музыковедов Армении, заслуженному деятелю искусств РА Араму Сатяну.
В послании председателя НС, в частности, сказано:
“Ваша богатая деятельность в искусстве в течение десятилетий – самобытный путь сочинения песен и музыки. Ваши многожанровые произведения, в том числе классические и популярные, отличаются оригинальностью, глубоким ощущением эпохи и особой мелодичностью, исполняются различными оркестрами и певцами, радуя слушателя.
Возглавляя Союз композиторов и музыковедов Армении, Вы успешно сочетаете врожденные способности одаренного художника и умелого организатора”.