Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 750 կրակոց 05/22/2017   10:03  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 80 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 750 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР сообщает о новых нарушениях перемирия с азербайджанской стороны 05/22/2017 10:20 | Карабахский конфликт
Азербайджан 21-го мая и в ночь на 22-e мая нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил около 80 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 750 выстрелов.
В северном направлении передовой азербайджанские ВС помимо стрелкового оружия применили также 60-миллиметровый миномет (4 снаряда).
"Подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу", - отмечается в сообщении.