ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների 05/20/2017   09:49  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1750 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (32 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ 60 միլիմետրանոց ականանետ (7 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների:

Подразделения Армии обороны Арцаха прибегли к ответным мерам для подавления активности азербайджанских ВС 05/20/2017   09:57  |  Карабахский конфликт
Азербайджан 19-го мая и в ночь на 20-e мая нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил более 100 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 1750 выстрелов.
В восточном направлении передовой азербайджанские ВС помимо стрелкового оружия применили также станковый противотанковый гранатомет (32 снаряда), а на северо-восточном участке – 60-миллиметровый миномет (7 снарядов).
"Подразделения Армии обороны для подавления наступательных действий противника прибегли к ответным мерам", - отмечается в сообщении.