ԱԺ 4 խմբակցություններն ընտրել են ղեկավարներ և քարտուղարներ 05/19/2017 13:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի 4 խմբակցությունները նիստեր են գումարել և ընտրել խմբակցության ղեկավարներ և քարտուղարներ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ազգային ժողովի նիստի ընթացքում այս մասին հայտարարեց ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
«Հանրապետական» խմբակցությունը նիստի ընթացքում խմբակցության ղեկավար է ընտրել Վահրամ Բաղդասարյանին, քարտուղար՝ Գագիկ Մելիքյանին:
«Ելք» դաշինքի խորհրդարանական խմբակցության նիստի ընթացքում խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Նիկոլ Փաշինյանը, քարտուղար՝ Գևորգ Գորգիսյանը:
«Ծառուկյան» դաշինքի խմբակցության նիստում խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Գագիկ Ծառուկյանը, քարտուղար՝ Վահե Էնֆիաջյանը:
ՀՅԴ խմբակցության նիստում խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Արմեն Ռուստամյանը, քարտուղար՝ Աղվան Վարդանյանը:

Стали известны имена глав и секретарей фракций парламента Армении 05/19/2017   13:33  |  Лента новостей
Фракции Национального собрания Армении шестого созыва избрали  своих руководителей и секретарей. Об этом, как передает "Арменпресс" сообщил на заседании парламента в пятницу спикер парламента Ара Баблоян.
Руководителем парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) стал Ваграм Багдасарян, а секретарем – Гагик Меликян.
Фракцию блока “Елк” возглавил Никол Пашинян, а ее секретарем сыал  Геворк Горгисян.
Главой фракции блока “Царукян” избран основатель и председатель партии “Процветающая Армения” (ППА) Гагик Царукян, секретарем - Ваге Энфиаджян.
Руководителем фракции АРФ “Дашнакцутюн” стал Армен Рустамян, а секретарем – Агван Варданян.
Напомним, е новоизбранном парламенте Армении представлены четыре политические силы – РПА (58 мандатов), блок "Царукян" (31) и блок "Елк"(Выход) (9), также партия АРФ “Дашнакцутюн” (7 мандатов).