Հայաստանը ստորագրեց Մշակութային սեփականության դեմ հանցանքների վերաբերյալ ԵԽ կոնվենցիան 05/19/2017   12:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 19-ին Կիպրոսում Եվրոպայի խորհրդի Նախարարների կոմիտեի 127-րդ նիստին մասնակցող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը ստորագրեց Մշակութային սեփականության դեմ հանցանքների վերաբերյալ Եվրոպայի խորհրդի կոնվենցիան։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Ելույթ ունենալով ստորագրման արարողությանը` ԵԽ գլխավոր քարտուղարը բարձր գնահատեց նոր կոնվենցիան առաջինը ստորագրող Հայաստանի, Կիպրոսի, Պորտուգալիայի, Հունաստանի, Սան-Մարինոյի և Մեքսիկայի պատրաստակամությունը` պայքարելու մշակութային արժեքների նկատմամբ հանցանքների դեմ։
19:05 20/02/2017  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄյունխենյան համաժողովի շրջանակներում արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ունեցել է բազմաթիվ հանդիպումներ ու շփումներ
13:00 18/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԷդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Միացյալ Թագավորության՝ Եվրոպայի և Ամերիկայի հարցերով պետնախարարին

Армения подписала Европейскую конвенцию о правонарушениях в отношении культурных ценностей 05/19/2017 13:38 | Лента новостей
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, который принимает участие в проходящей на Кипре 127-ой сессии Комитета министров Совета Европы, 19-го мая подписал Европейскую конвенцию о правонарушениях в отношении культурных ценностей.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, выступая на церемонии подписания, Генеральный секретарь Совета Европы высоко оценил готовность Армении, Кипра, Португалии, Греции, Сан-Марино и Мексики, первыми подписавших новую конвенцию, бороться с правонарушениями в отношении культурных ценностей.