Երեկոյան ժամերին սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ 05/18/2017 14:22 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 19-ին, 23-ին՝ երեկոյան ժամերին, 20-ին և 21-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 22-ին հիմնականում հյուսիսային շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը 19-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով, 20-21-ի ցերեկը կնվազի 4-5 աստիճանով, 22-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Երևանում մայիսի 19-ին, 23-ին՝ երեկոյան ժամերին, 20-ին և 21-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 22-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, առանձին հատվածներում կա կարճատև անձրևի հավանականություն, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում` 15-18 մ/վ արագությամբ:

Дожди с грозами ожидаются в Армении и в ближайшие дни 05/18/2017   14:35  |  Информационная платформа
Дожди и грозы ожидаются 19 и 23 мая  в вечерние часы в большинстве регионов Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки пройдут время от времени и в субботу и в воскресенье, а также 22 мая – на севере республики, местами возможен град.
Температура воздуха 19 мая повысится на 2-3 градуса, а уже 20-21 мая понизится на 4-5 градусов.22 мая ожидается потепление на 2-3 градуса.
В Ереване по вечерам 19 и 23 мая, а также в субботу и воскресенье ожидаются дожди с грозами. 22 мая в столице время от времени прогнозируется гроза, в отдельных районах возможен кратковременный дождь. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-18 м/сек..