ԿԸՀ-ն հրապարակել է Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցած ընտրողների ստորագրված ցուցակները 05/16/2017 13:30 | Ընտրական իրավունք
Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցած քաղաքացիների ստորագրված ցուցակները: Ստորագրված ցուցակները հրապարակված են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի համացանցային կայքում:
ԿԸՀ-ն հրապարակել է մայրաքաղաքի բոլոր 10 տարածքային ընտրական հանձնաժողովների բոլոր տեղամասերում քվեարկությանը մասնակցած քաղաքացիների ստորագրված ցուցակները:
Ընտրողների ցուցակները սկանավորվել են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից սահմանված կարգով և չափորոշիչներին համապատասխան այնպես, որ տվյալ ընտրական տեղամասի ընտրողների ցուցակում ընտրողի հերթական համարը, ազգանունը, անունը, հայրանունը, ծննդյան ամսաթիվը, հաշվառման վայրի հասցեն, ինչպես նաեւ ընտրողի ստորագրության, ընտրողների գրանցման համար պատասխանատու հանձնաժողովի անդամի անհատական կնիքի համար նախատեսված սյունակները լինեն տեսանելի:

ЦИК Армении опубликовала списки избирателей, проголосовавших на выборах в Совет старейшин Еревана 05/16/2017 13:48 | Избирательное право
Центральная избирательная комиссия опубликовала списки избирателей, принявших участие в голосовании на прошедших 14 мая выборах в Совет старейшин Еревана.
Списки, которые обнародованы на сайте ЦИК Армении, отсканированы и опубликованы в соответствии установленным ЦИК порядком.
Выборы в Совет старейшин Еревана прошли в столице Армении в воскресенье, 14 мая.
Центральная избирательная комиссия Армении на заседании в понедельник утвердила протокол по предварительным итогам выборов в Совет старейшин Еревана.
"Блок партий "Елк"(Выход) получил 70 731 голос или 21%, партия "Еркир цирани" – 26 109 голосов, или 7,7%, Республиканская партия Армении – 240 036 голосов, или 71,25% голосов".