Հարուցվել է քրեական գործ՝ կրտսեր սերժանտ Արշակ Արշակյանի մահվան դեպքի առթիվ 05/16/2017   14:02  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության 9-րդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու կրտսեր սերժանտ Արշակ Վահագնի Արշակյանի մահվան հանգամանքները: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Արշակ Վահագնի Արշակյանի դին հայտնաբերվել է  2017թ. մայիսի 14-ին՝ ժամը 15:15-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում՝  կզակի շրջանում հրազենային վնասվածքով:
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ 9-րդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ կրտսեր սերժանտի մահվան դեպքի բազմակողմանի, լրիվ  և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ, քրեական գործով ստացված նախնական տվյալներն ստուգելու ուղղությամբ, նշանակվել են դատաբժշկական, դատակենսաբանական, դատահետքաբանական և դատաձգաբանական փորձաքննություններ։

Уголовное дело возбуждено по факту гибели младшего сержанта в Армении 05/16/2017 14:38 | Криминальная хроника
Девятым гарнизонным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении ведется расследование для установления обстоятельств гибели младшего сержанта Аршака Аршакяна. Об этом сообщается на официальном сайте СК Армении.
Ранее сообщалось, что тело военнослужащего срочной службы младшего сержанта Аршака Аршакяна с огнестрельным ранением в области подбородка было обнаружено 14-го мая с.г. примерно в 15.15 на боевом посту оборонительного участка одной из воинских частей Министерства обороны Армении.
Девятым гарнизонным отделом Главного военного следственного управления СК Армении возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110(Доведение до самоубийства) УК РА.
"Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на обеспечение разностороннего, полного и объективного исследования произошедшего, а также проверку полученных по уголовному делу предварительных данных. Назначены судебно-медицинская, судебно-биологическая, судебно-трасологическая и судебно-баллистическая экспертизы", - отмечается в сообщении.