Հրազդանում հայտնաբերված նորածնի դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել 05/16/2017 16:00 | Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում` պարզելու նորածնի մահվան հանգամանքները։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2017թ. մայիսի 15-ին ահազանգ է ստացվել, որ Հրազդան քաղաքի Շահումյան փողոցի թիվ 10 հասցեում գտնվող կանաչապատ հատվածում՝ խոտերի վրա՝ թղթե արկղի մեջ, հայտնաբերվել է արական սեռի նորածին երեխայի դիակ՝ պոլիէթիլենային պարկով փաթաթված:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը, կատարվել է դեպքի վայրի զննություն։
Նորածնի մահվան հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, որի կատարման ընթացքում դատաբժիշկների կողմից բռնության հետքեր երեխայի վրա չեն հայտնաբերվել։
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության ստորաբաժանումներին ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ նորածնի մոր, ինչպես նաև փոքրիկի մարմինը նշված տարածք տեղափոխած անձի (անձանց) ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении выясняет обстоятельства смерти новорожденного ребенка, тело которого нашли в картонной коробке в Раздане 05/16/2017   16:11  |  Чрезвычайное просшествие
Следственным управлением Следственного комитета Армении по Котайкской области ведется расследование для установления обстоятельств смерти новорожденного ребенка.
Как сообщается на сайте СК, 15 мая 2017 года поступило сообщение о том, что на озелененном участке на улице Шаумяна №10 в городе Раздан, на траве, в картонной коробке было обнаружено тело новорожденного мальчика, завернутого в полиэтиленовый пакет.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. Произведен осмотр места происшествия.
"Для установления обстоятельств смерти новорожденного ребенка назначена судебно-медицинская экспертиза, при проведении которой судмедэксперты не обнаружили следов насилия на теле ребенка.Подразделениям Полиции дано поручение предпринять необходимые меры, направленные на установление личности матери новорожденного ребенка, а также лица(лиц), перевёзшего (перевёзших) тело ребенка в указанное место", - отмечается в сообщении.