Վանաձոր - Ալավերդի - Վրաստանի սահման ավտոճանապարհի փլուզված հատվածում երթևեկությունը միակողմանի վերականգնվել է 05/16/2017 15:43 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 16-ին՝ ժամը 14:30-ի դրությամբ, Թումանյանի ճանապարհաշինական ընկերության աշխատակիցների կատարած մեծածավալ աշխատանքների արդյունքում (Մ6) Վանաձոր - Ալավերդի - Վրաստանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի փլուզված հատվածում (Հաղպատի խաչմերուկ) երթևեկությունը միակողմանի վերականգնվել է:

Движение транспорта по перекрытой из-за камнепада трассе Ванадзор - Алаверди - граница с Грузией частично восстановлено 05/16/2017   18:13  |  Информационная платформа
Проезд по участку автомагистрали Ванадзор - Алаверди - граница с Грузией, перекрытому из-за камнепада, частично восстановлено, сообщает пресс-служба Министерства транспорта, связи и информационных технологий.
“По данным на 14:30 вторника в результате масштабных работ, проведенных дорожно-строительной компанией Туманяна, движение транспорта на участке трассы межгосударственного значения Ванадзор - Алаверди - граница с Грузией (на перекрестке Ахпата) восстановлено в одностороннем порядке. Работы по расчистке дороги продолжаются”, - говорится в сообщении.