Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 60 անգամ 05/15/2017 09:42 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 14-ին և լույս 15-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնում մարտական հերթապահություն:

Минобороны Арцаха сообщает о 60 нарушениях перемирия со стороны азербайджанских ВС 05/15/2017   09:51  |  Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 14 мая и в ночь на 15 мая нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха около 60 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 1000 выстрелов.
"Подразделения Армии обороны Арцаха продолжают удерживать полный контроль над ситуацией на передовой и уверенно нести боевое дежурство", – отмечается в сообщении.