Վերահսկելու ենք ամեն ինչ. Զարուհի Փոստանջյանը կատարեց իր ընտրությունը 05/14/2017   10:34  |  Ընտրական իրավունք
Երևանի ավագանու ընտրություններում իր քաղաքացիական պարտքը կատարեց «Երկիր ծիրանի» կուսակցության նախագահ, կուսակցության համամասնական ցուցակը գլխավորող Զարուհի Փոստանջյանը: Քվեարկությունից հետո լրագրողների հետ զրույցում Զարուհի Փոստանջյանն ընդգծեց, որ քվեարկության է եկել մարտական տրամադրությամբ:
«Այսօր ողջ օրվա ընթացքում մենք դիտարկելու ենք ընտրությունների ընթացքը թե տեղամասերի ներսում, թե դրսում: Նաև օրվա ընթացքում խմբերով ակցիաներ ենք անցկացնում, վերահսկելու ենք ամեն ինչ»,­- նշեց Փոստանջյանը:
«Արմենպրեսի» փոխանցմամբ` նա բոլոր երևանցիներին հորդորեց մասնակցել քվեարկությանը: «Ես ցանկանում եմ, որ երևանցիները գիտակցեն, որ իրենք էլ մեզ նման գնում են մարտի, իսկ մարտի դաշտն այն քվեախցիկն է, որտեղ ինքը մենակ է մնում»,-­ ընդգծեց թեկնածուն:
Դիմելով ոստիկանության աշխատակիցներին՝ Զարուհի Փոստանջյանը կոչ արեց նրանց ուշադիր լինել, հետևել քվեարկության ընթացքին բոլոր ընտրատեղամասերում և թույլ չտալ, որպեսզի խախտումներ լինեն:
10:24 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունք9/46 ընտրատեղամասում ոստիկանները տեղաշարժել են ընտրական գործընթացի հետ որևէ առնչություն չունեցող պահարան. Աշոտ Ահարոնյան
08:24 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԵրեւանում սկսվել է Երեւանի ավագանու ընտրությունների քվեարկությունը
23:57 13/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԻնչ է կատարվում ընտրատեղամասերում. տեսախցիկներն անջատվել են, չհրկիզվող պահարանները տեղափոխվել
22:25 12/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԴատախազության հանձնարարությունը` ոստիկանությանն ու ՀՔԾ-ին
19:04 12/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչ է արվում տեղական իշխանությունների դերը մեծացնելու ուղղությամբ
18:50 12/05/2017Դիտորդները՝ արդարադատության նախարարությունում
17:08 12/05/2017  |  Ընտրական իրավունք«Պայքար ընտրակաշառքի դե՞մ, թե՞ խրախուսում»
19:10 03/05/2017  |  Ընտրական իրավունքՔաղաքային իշխանությունները պատշաճ ուշադրություն չեն դարձնում հաշմանդամների խնդիրների վրա
19:33 25/04/2017  |  Ընտրական իրավունքՏրոլեյբուսները դատարկ են, երթուղային տաքսիները՝ գերծանրաբեռնված
21:49 22/04/2017  |  Ընտրական իրավունքՈ՞ր ուժերի միջև կբաշխվեն Երևանի ավագանու թվով 65 մանդատները. Իրավական պարզաբանում

Заруи Постанджян проголосовала на выборах в Совет старейшин Еревана 05/14/2017   10:58  |  Избирательное право
На выборах в Совет старейшин Еревана свой гражданский долг выполнила председатель партии “Еркир цирани”(Страна абрикоса) Заруи Постанджян, возглавляющая пропорциональный список политсилы.
В беседе с журналистами после голосования Постанджян подчеркнула, что пришла на избирательный участок с боевым настроем.
“В течение всего дня мы будем наблюдать за ходом выборов – и на избирательных участках и за их пределами. Будем проводить акции, контролировать весь процесс”, - цитирует Постанджян "Арменпресс".
Она призвала всех ереванцев участвовать в голосовании.
“Хочу, чтобы  ереванцы понимали, что они, как и мы, встают на борьбу, а  поле  боя – избирательные урны, где  они остаются одни со своим  решением”, - отметила Заруи Постанджян.
Обратившись к сотрудникам полиции, она призвала их проявить бдительность и не допустить каких-либо нарушений.
В выборах принимают участие правящая Республиканская партия Армении (РПА) и оппозиционные политические силы - партия "Страна абрикоса" и блок "Елк" (Выход).