Դանակի գործադրմամբ բազմաթիվ վնասվածքներ է պատճառել ծնողներին. մոր վիճակը գնահատվում է ծանր. Քննչական կոմիտեն մանրամասնում է 05/14/2017 16:38 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ որդու կողմից ծնողներին դանակի գործադրմամբ մարմնական վնասվածքներ պատճառելու դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2017թ. մայիսի 13-ի ուշ երեկոյան «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բ/կ-ից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ իրենց մոտ են տեղափոխվել Երևան քաղաքի բնակիչներ, ամուսիններ՝ կտրած-ծակած մարմնական վնասվածքներով։ Կնոջ մոտ ախտորոշվել են «կրծքավանդակի շրջանի կտրած-ծակած բազմաթիվ վերքեր», ամուսնու մոտ՝ «ձախ այտի, բազկի, գոտկատեղի, ծոծրակի շրջանների ծակած-կտրած վերքեր»։ Պարզվել է, որ ամուսինները վնասվածքներն ստացել են տանը՝ որդու հետ վիճաբանության ժամանակ։
Երեւանում որդին դանակահարել է ծնողներին, ապա` նետվել 6-րդ հարկից
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետ Արման Նահապետյանի գլխավորությամբ:
Նախնական տվյալներով՝ 2017թ. մայիսի 13-ին՝ ժամը 21:00-ի սահմաններում, իրենց բնակարանում կենցաղային հարցերի շուրջ տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ որդին դանակի գործադրմամբ մարմնական վնասվածքներ է պատճառել նախ մորը՝ կյանքի համար կենսական նշանակություն ունեցող օրգաններին՝ կրծքավանդակի շրջանում, ապա՝ դեպքին միջամտած հորը, այնուհետև՝ ցած նետվել 6-րդ հարկից:
Մոր առողջական վիճակը բժշիկները գնահատում են ծայրահեղ ծանր: 6-րդ հարկից ցած նետվելու հետևանքով մարմնական վնասվածքներ է ստացել նաև որդին՝ ոտքի շրջանում։
Տղայի և հոր կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 113-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Քրեական գործով ձեռնարկվում անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

СК Армении представил некоторые подробности кровавой семейной драмы в Ереване 05/14/2017   17:17  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту кровавой семейной драмы, произошедшей накануне в спальном районе Еревана
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, вечером 13 мая 2017 года из медцентра “Святой Григорий Просветитель” поступило сообщение о том, что к ним  с колото-резаными ранениями доставлены жители города Ереван, супруги. У женщины диагностировали множественные колото-резаные раны в области грудной клетки, а у ее мужа – колото-резаные раны в области щеки, руки, поясницы и затылка. Выяснилось, что супруги получили ранения дома во время ссоры с сыном.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа во главе с начальником следственного отдела по административному району Канакер-Зейтун Арманом Наапетяном.
По предварительным данным, 13 мая 2017 года в районе 21:00 во время ссоры с родителями на бытовой почве сын сначала ударил ножом мать, нанеся ей ранения в жизненно важные органы, в область грудной клетки, а затем - вмешавшегося в инцидент отца, после чего выбросился с шестого этажа.Юноша в Ереване ранил ножом родителей и выбросился с шестого этажаВрачи оценивают состояние матери как крайне тяжелое.  Травмы в области ноги в результате падения с шестого этажа получил и сын. Жизни отца и сына ничто не угрожает.
"По данному факту следственным отделом по административным районам Канакер-Зейтун следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 34-104(Покушение на убийство) и части 1 статьи 113(Умышленное причинение вреда средней тяжести здоровью) Уголовного кодекса РА. По уголовному делу предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на обеспечение разностороннего, полного и объективного исследования всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.