Հորդորում ենք մեր մրցակիցներին զերծ մնալ ՀՀԿ շտաբերի բնականոն գործունեությունը խոչընդոտելու քայլերից. ՀՀԿ նախընտրական շտաբի հայտարարությունը 05/14/2017   15:11  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀԿ նախընտրական շտաբը հայտարարություն է տարածել, որում մասնավորապես ասվում է.
«Շարունակվում են Երևան քաղաքի ավագանու ընտրությունները: Օգտվելով առիթից շնորհակալություն ենք հայտնում իրենց քաղաքացիական պարտքը կատարող մեր համաքաղաքացիներին:
Վստահ ենք, որ մրցակցային և հագեցած քարոզարշավի շնորհիվ երևանցիները ծանոթացան բոլոր մասնակիցների ծրագրերին և ունեն գիտակցված ու ազատ ընտրություն անելու բոլոր հնարավորությունները:
Միաժամանակ հորդորում ենք մեր մրցակիցներին զերծ մնալ ՀՀԿ շտաբերի բնականոն գործունեությունը խոչընդոտելու քայլերից, խստորեն դատապարտում ենք բանսարկությունների, ցուցադրական ակցիաների միջոցով ընտրական գործընթացը ստվերելու փորձերը, իրավապահ մարմիններին կոչ ենք անում շարունակական ջանքեր գործադրել՝ ընտրությունների օրինական ընթացքն ապահովելու համար, իսկ լրատվական միջոցների ներկայացուցիչներին խնդրում ենք ցուցաբերել անաչառ և անկողմնակալ վերաբերմունք»:
14:59 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքՓաշինյան․ Էդպիսի սցենար մեզ համար չկա, որ մանդատները չվերցնենք
14:52 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԳասպարին պառկած բողոքի ակցիա է իրականացնում ընտրատեղամասի մուտքի մոտ. Azatutyun.am
14:48 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԶարուհի Փոստանջյանը պահանջում է ցույց տալ ցուցակները, շտաբի աշխատակիցը՝ մերժում. Ավանում ՀՀԿ շտաբ են հրավիրվել իրավապահները. Tert.am
14:43 14/05/2017Քարոզարշավի ընթացքում ոստիկանությունը ստացել է 19 ահազանգ. Մերուժան Հակոբյան
14:35 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԿԸՀ-ն մանրամասն ուսումնասիրում է քվեարկության ընթացքում խախտումների վերաբերյալ բոլոր ահազանգերը. Մուկուչյան
14:31 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԴատախազությունն ուսումնասիրում է ընտրախախտումների վերաբերյալ հաղորդումները
12:57 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԱրձանագրվել է ընտրախախտումների հետ առնչություն ունեցող 9 դեպք. Ոստիկանություն

Предвыборный штаб правящей партии Армении решительно осуждает попытки бросить тень на избирательный процесс 05/14/2017   16:15  |  Избирательное право
Предвыборный штаб Республиканской партии Армении (РПА) распространил в воскресенье заявление, в котором призвал соперников на выборах воздерживаться от шагов по воспрепятствованию нормальной деятельности штабов РПА.
“Решительно осуждаем попытки бросить тень на избирательный процесс посредством интриг и показательных акций», – говорится в заявлении. Призываем правоохранительные органы прилагать последовательные усилия для обеспечения законного хода выборов, а представителей СМИ просим демонстрировать беспристрастный и объективный подход”, - отмечается в сообщении.
15:52 14/05/2017  |  Избирательное правоЦИК Армении обнародовала новые данные по явке избирателей на выборы в Совет старейшин Еревана
15:29 14/05/2017  |  Избирательное правоСМИ сообщают об инциденте между полицейскими и оппозиционным кандидатом в мэры Еревана
13:16 14/05/2017  |  Избирательное правоЯвка избирателей на муниципальных выборах в Ереване на 11.00 составила 11,19% - ЦИК Армении
12:47 14/05/2017  |  Избирательное правоТарон Маргарян положительно оценивает шансы РПА на победу в муниципальных выборах в Ереване
12:43 14/05/2017  |  Избирательное правоПрезидент Армении проголосовал на выборах в Совет старейшин Еревана
11:11 14/05/2017  |  Избирательное правоПремьер-министр Армении дал оценку проходящим в Ереване выборам