ՊԲ առաջապահ զորամասերը ճնշել են Ադրբեջանի նախահարձակ ակտիվությունը 05/14/2017   10:58  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 75 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 750 կրակոց:Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հյուսիսային ուղությամբ կիրառել է նաև Դ-44 տիպի հրանոթներ (65 արկ) և 60 ու 82 միլիմետրանոց ականանետեր (17 արկ):
Ադրբեջանական զինուժի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների:

Армия обороны НКР пресекла активность азербайджанских ВС 05/14/2017   11:17  |  Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 13 мая и в ночь на 14 мая нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха 75 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям около 750 выстрелов.
Азербайджанские ВС помимо стрелкового оружия в северном направлении линии соприкосновения пустили в ход пушки Д-44(65 снарядов), а также 60-ти 82-миллиметровые минометы(17 снаряда).
"Передовые подразделения Армии обороны Арцаха для подавления активности азербайджанских ВС прибегли к ответным действиям. В данный момент ситуация на передовой спокойная", – отмечается в сообщении.