Սիրիայում 5 խաղաղ բնակիչ է զոհվել՝ ԱՄՆ կոալիցիայի ավիահարվածի ժամանակ 05/13/2017   15:01  |  Միջազգային լրահոս
ԱՄՆ գլխավորությամբ կոալիցիայի կողմից Սիրիայի հյուսիս-արևելքում բնակավայրի վրա կատարված ավիահարվածի հետևանքով հինգ խաղաղ բնակիչ է զոհվել: Ըստ ՌԻԱ Նովոստիի՝ հաղորդում է Al Jazeera-ն՝ հղելով չնշված աղբյուրներին:
Հեռուստաալիքի տեղեկություններով, արևմտյան կոալիցիայի ռազմաօդային ուժերը հարվածներ էին հասցնում գրոհայինների ենթադրյալ դիրքերի ուղղությամբ էլ-Քուրիա փոքր քաղաքում, որը գտնվում է Դեյր-էզ-Զորից ոչ հեռու:
Հայտնվում է նաև, որ երկու օր առաջ Ռաքքայի հյուսիսում էս-Սալահիա գյուղի վրա գիշերային ավիահարվածի հետևանքով զոհվել է քաղաքացիական բնակչություն՝ 11 մարդ, որից չորսը՝ երեխաներ:
Ավելի վաղ Պենտագոնը հայտարարել էր, որ 352 խաղաղ բնակիչ զոհվել է Սիրիայի ու Իրաքի վրա արևմտյան կոալիցիայի ավիահարվածների հետևանքով: Նույն այդ ժամանակ ԱՄՆ ԶՈՒ կենտրոնական հրամանատարությունը նշում էր այլ թիվ՝ 396 մարդ: Ընդհանուր առմամբ 2014թ. օգոստոսից մինչև 2017թ. փետրվարն ընկած ժամանակահատվածում հասցվել է 18,6 հազար հարված:
00:06 10/05/2017  |  Միջազգային լրահոսԴատական հայց ընդդեմ Թրամփի վարչակազմի. ինչ կանի ամերիկյան դատարանը
15:23 10/04/2017  |  Միջազգային լրահոսԹրամփի դուստրն Էական ազդեցություն է ունեցել Սիրիային հրթիռակոծելու ԱՄՆ-ի որոշման վրա. The Independent
11:01 10/04/2017  |  Միջազգային լրահոսԻտալիան Սիրիային նվիրված հատուկ ընդլայնված նիստ է հրավիրել G7­-ի հանդիպման շրջանակներում
17:25 01/02/2017  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ն զրահապատ մեքենաներ է ուղարկում Սիրիայի քրդական ուժերին
23:49 13/12/2016  |  Միջազգային լրահոսՊենտագոն. Սիրիայում սպանվել են Փարիզում ահաբեկչական ակտերի կազմակերպիչները
17:34 29/10/2016  |  Միջազգային լրահոսԱսադի խորհրդական. ԱՄՆ-ն օգտագործում է գրոհայիններին` Սիրիայում իր նպատակներին հասնելու համար
22:33 14/10/2016  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ն շահագրգռված է Սիրիայի հարցով հանդիպմանը Իրանի մասնակցության հարցում
13:10 05/03/2016  |  Միջազգային լրահոսMilliyet. ԱՄՆ-ում դեմ են քրդական ինքնավարության ստեղծմանը Սիրիայում

СМИ узнали о гибели пяти мирных жителей при авиаударе коалиции США в Сирии 05/13/2017   16:00  |  Международные новости
В результате авиаудара коалиции во главе с США по населенному пункту на северо-востоке Сирии погибли пять мирных жителей. Об этом, как передает РИА Новости, сообщает Al Jazeera со ссылкой на неназванные источники.
По информации телеканала, силы ВВС западной коалиции наносили удары по предполагаемым позициям боевиков в городке Эль-Курия, который находится недалеко от Дейр-эз-Зора.
Также сообщается, что два дня назад в результате ночного авиаудара по деревне Эс-Салахия на севере Ракки погибло гражданское население – 11 человек, четверо из которых дети.
Ранее Пентагон заявил, что 352 мирных жителя стали жертвами авидаударов западной коалиции по Сирии и Ираку. В то же время Центральное командование вооруженных сил США называло цифру в 396 человек. Всего за период с августа 2014 года по февраль 2017 года было нанесено 18,6 тысяч ударов.
16:44 15/04/2017  |  Международные новостиЛавров увидел угрозу мирному урегулированию в Сирии после удара США
09:31 14/04/2017  |  Международные новостиВ МИД Сирии ответили на оскорбительные слова Трампа в адрес Асада
17:29 13/04/2017  |  Международные новостиВ коалиции заявили, что не атаковали склад боевиков ИГ с химоружием в Сирии
15:20 13/04/2017  |  Международные новостиВ Сирии заявили о гибели сотен людей после удара коалиции по складу с химоружием ИГ
09:48 13/04/2017  |  Международные новостиИтоги переговоров госсекретаря США Рекса Тиллерсона и главы МИД РФ Сергея Лаврова
09:17 13/04/2017  |  Международные новостиСирия готова допустить следователей ОЗХО на авиабазу Шайрат
17:09 12/04/2017  |  Международные новостиПутин назвал две основные версии химатаки под Идлибом
09:32 12/04/2017  |  Международные новостиДональд Трамп заявил, что США "не пойдут" в Сирию
09:26 12/04/2017  |  Международные новостиПутин сравнил союзников США по НАТО с китайскими болванчиками
11:59 11/04/2017  |  Международные новостиМеркель и Мэй поддержали намерение Трампа привлечь Асада к ответу за химатаки