Հարուցվել է քրեական գործ՝ հայր և որդի Հակոբյանների մահվան դեպքի առթիվ 05/12/2017   13:28  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու հայր և որդի Հակոբյանների մահվան հանգամանքները:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017թ. մայիսի 10-ին՝ ժամը 23:30-ին, հաղորդում է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի բնակարաններից մեկի բնակիչները չեն արձագանքում: ՀՀ ԱԻՆ աշխատակիցների կողմից բացվել է բնակարանի դուռը և հյուրասենյակում՝ կախված վիճակում, հայտնաբերվել 2 տղամարդու դի: Տուժողները նույն տան բնակիչներն են՝ 1954թ. և 1988թ. ծնված հայր և որդի Հակոբյանները:
Դիակների արտաքին զննությամբ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, հետմահու դատահոգեբանական փորձաքննություններ, հարցաքննվել մի շարք անձինք:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական միջոցառումներ՝ հայր և որդի Հակոբյանների մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Уголовное дело заведено по факту смерти отца и сына, найденных повешенными в одной из квартир в Ереване 05/12/2017   13:48  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по ереванскому административному району Малатия-Себастия Следственного комитета Армении ведется расследование для установления обстоятельств смерти отца и сына Акопянов.
Как сообщает пресс-служба СК, 10 мая 2017 года в 23:30 поступило сообщение о том, что жильцы одной из квартир в Ереване не реагируют на звонки в дверь. Сотрудники МЧС Армении открыли дверь в квартиру и в гостиной обнаружили повешенными двоих мужчин. Потерпевшие – жильцы того же дома – отец(1954 г.р.) и сын(1988 г.р.) Акопяны.
При внешнем осмотре тел умерших следов насилия не обнаружено.
По данному факту следственным отделом по административному району Малатия-Себастия следственного управления СК РА по городу Ереван возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 110(Доведение до самоубийства) Уголовного кодекса РА.
Назначены судебно-медицинская, посмертная судебно-психологическая экспертизы. Допрошены ряд лиц.
Предпринимаются необходимые следственные мероприятия, направленные на установление обстоятельств смерти отца и сына Акопянов.
14:09 11/05/2017  |  Чрезвычайное просшествиеСледствие выясняет обстоятельства смерти отца и сына, найденных повешенными в ереванской квартире
11:00 11/05/2017  |  Чрезвычайное просшествиеДвое мужчин найдены повешенными в одной из квартир в Ереване