ՄԻԵԴ-ի «Մուրադյանն ընդդեմ Հայաստանի» վճռով կառավարությունը կհատկացնի 50 հազար եվրո 05/11/2017   13:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարությունն ավելի քան 50 հազար եվրո կհատկացնի Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի «Մուրադյանն ընդդեմ Հայաստանի» գործով վճռի կատարման նպատակով: Այս մասին որոշումը հաստատվեց կառավարության նիստում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վճռի կատարման պարտադիր հիմնական պայմաններից մեկն է դիմումատուի խախտված իրավունքների համար Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի կողմից սահմանված արդարացի հատուցման գումարի վճարումը:
Նշված գործով ՄԻԵԴ-ի վճռով սահմանված հատուցման գումարի վճարման վերջնաժամկետը 2017 թվականի մայիսի 24-ն է:
22:35 04/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ«Gala TV»-ի գործով ՄԻԵԴ-ն ընդդեմ ՀՀ-ի վճիռ կայացրեց
17:18 21/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻԵԴ-ն անընդունելի և անհիմն է ճանաչել «Գրիգորյանը և Գալստյանն ընդդեմ Հայաստանի» գանգատը
18:40 05/04/2017ԵԽ նախարարների կոմիտեն ուշադրությամբ հետեւում է «Նալբանդյանը՝ ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության» գործով ՄԻԵԴ վճռի կատարման ընթացքին
15:24 31/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը ՄԻԵԴ-ի վճիռներով ամենանվազ գումար վճարող երկրների շարքում է. Կոստանյան
14:21 17/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻԵԴ վճռի հիման վրա վերաբացված գործով կհրապարակվի Վերաքննիչ դատարանի նոր որոշումը

Правительство выделит более 50 млн. евро на исполнение решения ЕСПЧ по жалобе "Мурадян против Армении" 05/11/2017   13:52  |  Лента новостей
Правительство Армении выделит более 50 миллионов евро на исполнение постановления Европейского суда по правам человека(ЕСПЧ) по жалобе "Мурадян против Армении". Соответствующее решение было принято на заседании правительства Армении в четверг.
Как передает "Арменпресс", одним из обязательных условий исполнения решения является выплата установленной ЕСПЧ суммы справедливой компенсации за нарушение прав заявителя.