Մի քանի օր է հակառակորդի կողմից գիշերվա ժամերին կրակոցները մի փոքր շատացել են. Արծրուն Հովհաննիսյան 05/09/2017   15:47  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
«Արդեն երրորդ-չորրորդ օրն է հակառակորդի կողմից գիշերվա ժամերին կրակոցները մի փոքր շատացել են, այդ թվում նա ականանետերից»,- Հաղթանակի զբոսայգում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա նշեց, որ անցնող գիշեր նաև Տավուշի մարզի ուղղությամբ են եղել կրակոցները: Ա. Հովհաննիսյանի խոսքով, ցերեկային ժամերին ընդհանուր առմամբ իրադրությունը հանգիստ է լինում, հայտնում է panorama.am-ը:
«Այս պահին էլ հանգիստ է: Սովորաբար, պատասխան կրակից հետո դադարեցնում են ակտիվությունը»,- հավելեց նա:
Հարցին, թե ինչո՞վ է պայմանավորված ադրբեջանական կողմի ակտիվությունը, Ա. Հովհաննիսյանն ասաց, որ միգուցե պետք է կապել տոների հետ, բայց դժվար է կոնկրետ մեկ պատճառ նշել:
Ինչ վերաբերում է նախօրեին ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել դժբախտ պատահարին, ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակն ասաց. «Այսքան արագ հնարավոր չէ ասել պատճառը, քննություն կլինի՝ ծառայողական, քրեական, ամեն ինչ կպարզվի և իրավապահները կհայտնեն պատճառի մասին»:

Арцрун Ованнисян заявил об увеличении числа выстрелов со стороны ВС Азербайджана за последние дни 05/09/2017   16:00  |  Карабахский конфликт
«В течение последних 3-4 дней количество выстрелов ВС Азербайджана в ночные часы несколько увеличилось. Противник применяет в том числе и минометы», – сказал сегодня журналистам в Парке Победы в Ереване пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян, передает Panorama.am.
По его словам, минувшей ночью противник также обстрелял армянские позиции в направлении Тавушской области. Как отметил А.Ованнисян, днем обстановка в целом спокойная.
«На данный момент тоже спокойно. Как правило, активность ВС Азербайджана пресекается после ответного огня», – сказал он.
В ответ на вопрос, чем обусловлена активность ВС Азербайджана, А.Ованнисян сказал, что, возможно, это можно связать с майскими праздниками, однако одну конкретную причину назвать сложно.