ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների 05/09/2017   10:10  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 65 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 970 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի հարավային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (11 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Армия обороны Арцаха пресекла активность азербайджанских ВС – Минобороны НКР 05/09/2017 10:14 | Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 8 мая и в ночь на 9 мая нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха около 65 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 970 выстрелов.
В южном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС помимо стрелкового оружия применили также 60-миллиметровый миномет(11 снарядов) и автоматический станковый гранатомет(3 снаряда).
"Передовые подразделения Армии обороны Арцаха прибегли к ответным действиям, продолжая уверенно нести боевое дежурство", – отмечается в сообщении.