Արդարադատության նոր նախարարի անունը հայտնի է. «Հրապարակ» 05/06/2017   09:32  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ ըն­դամենը մի քանի օր առաջ հայտնի դարձավ, որ արդարադատության նա­խարար Արփինե Հովհաննիսյանին, այնուամենայնիվ, խորհրդարան են տանում. նրա անունը չկար ինքնաբա­ցարկ հայտնածների ցանկում: Իսկ դա նշանակում է, որ արդարադատության նախարարի թափուր պաշտոն կունե­նանք:
«Իշխանական կուլիսներից տեղե­կություններ էին սպրդում, որ արդարա­դատության նախարարի փնտրտուքներ են ընթանում: Հավանական թեկնա­ծուների թվում շոշափվում էին Հրայր Թովմասյանի, Գևորգ Կոստանյանի, անգամ Հովհաննես Սահակյանի և Տիգրան Մուկուչյանի անունները:
Սա­կայն Երեկ տեղեկացանք, որ քննարկումները կանգ են առել նրա վրա, ում անունն այս օրերին ընդհանրապես չի շոշափվել՝ իրավաբանական գիտու­թյունների թեկնածու, ՀՀ նախագա­հի իրավական հարցերով օգնական Հրայր Ղուկասյանի:
Նա վճռաբեկ դա­տարանի նախկին դատավոր Հովհան­նես Ղուկասյանի որդին է, քրեական իրավունքի մասնագետ, դոցենտ, մաս­նակցել է մի շարք օրենքների մշակմա­նը: Աշխատել է որպես փաստաբան, նաև դասավանդել Է ԵՊՀ-ում, 2014-ին նախագահի ռեֆերենտ է նշանակվել, 2016-ին' օգնական»,-գրում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հրապարակ»-ի՝ 06.05.17թ. համարում:
09:56 05/05/2017  |  ՄամուլԴավիթ Հարությունյանը` ԵԱՀԿ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավար, ՄԱԿ-ում Հայաստանի ներկայացուցիչ. «Հրապարակ»
09:19 05/05/2017  |  ՄամուլԳյուղատնտեսության նախարարի կարծիքով՝ ինքը կլինի նոր կառավարությունում. «Ժողովուրդ»
22:24 04/05/2017  |  ՔաղաքականՀՀԿ-­ն և ՀՅԴ­-ն 2017-­2022 թվականների համար կնքելու են կոալիցիոն համաձայնագիր
09:18 02/05/2017  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանը մտադիր է ՀՅԴ նախարարներին փոխարինել կանանցով. «Ժամանակ»
17:02 29/04/2017  |  ՔաղաքականԱրտեմ Ասատրյանն անդրադարձել է նոր կառավարության կազմում իր ընդգրկվելուն
09:20 29/04/2017  |  ՄամուլԳևորգ Կոստանյանը՝ Արդարադատության նախարա՞ր. «ժամանակ»
09:50 28/04/2017  |  ՄամուլՀՅԴ-ն մի քանի պորտֆել ավել է ուզում. «Հայկական ժամանակ»
09:13 27/04/2017  |  ՄամուլՆոր կառավարությունը էլի ժամանակավոր է լինելու. «Ժողովուրդ»
09:52 26/04/2017  |  ՄամուլԴաշնակցությունը ձեր «Գազպրոմ»-ը չէ. Հրանտ Մարգարյանը՝ վարչապետին. «Ժամանակ»
14:20 24/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրծվիկ Մինասյանը ցանկանում է երկրի զարգացմանը նպաստել մնալով բնապահպանության նախարարի պաշտոնում

СМИ назвали имя нового кандидата на пост главы Минюста Армении 05/06/2017   11:09  |  Пресса
Должность министра юстиции Армении станет вакантным, поскольку нынешний глава Минюста Арпине Ованнисян стала депутатом парламента.
Как пишет газета "Грапарак", в провластных кругах сейчас ведутся поиски кандидатуры нового министра юстиции.
"В списке претендентов муссируются имена Грайра Товмасяна, Геворка Костаняна и даже Ованнеса Саакяна и Тиграна Мукучяна", - говорится в издании.
Однако, как пишет газета, что выбор пал на кандидата, чье имя в эти дни не называлось. Речь идет о помощнике президента по правовым вопросам, кандидате юридических наук Грайре Гукасяне.
Он является сыном бывшего судьи Кассационного суда Ованнеса Гукасяна. Грайр Гукасян - специалист по уголовному праву, принимал участие в разработке ряда законов. Работал адвокатом, преподавал в Ереванском государственном университете. В 2014 году Грайр Гукасян был назначен референтом президента, а в 2016 году – помощником главы государства.