Կոմանդոս․Ղարաբաղում պատերազմ սկսվելու դեպքում ադրբեջանական պետությունը կփլվի. News.am 05/06/2017 15:37 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ղարաբաղում պատերազմ սկսվելու դեպքում ադրբեջանական պետությունը կփլվի։
Այս մասին մայիսի 6-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ղարաբաղյան պատերազմի հերոս, գեներալ մայոր Արկադի Տեր- Թադեւոսյանը (Կոմանդոս), հաղորդում է NEWS.am-ը։
Նրա խոսքով, եթե սկսվի պատերազմ, հայկական կողմը կունենա մարդկային կորուստներ։
«Բայց Ադրբեջանում կան նավթամշակման գործարաններ, Մինգեչաուրի ՀԷԿ-ը, որը 7 անգամ հզոր է մեր ատոմային էլեկտրակայանից։ Ռազմական տերմինաբանության մեջ կա կենսաապահովման օբյեկտներ հասկացություն, որոնք մեծ դեր են կատարում ռազմական գործում։ Եթե մենք վերցնենք Մինգեչաուրը, նրանք կզրկվեն էլեկտրականության 40 տոկոսից»,- շեշտել է Արկադի Տեր- Թադեւոդյանը։ Ադրբեջանը, շարունակել է, նա նստած է նավթի տակառի վրա։ «Եթե պատերազմ սկսվի, նրանց մոտ ողբերգություն տեղի կունենա, այդ պետությունը կփլվի։ Նրանք դա հոյակապ գիտեն»,- հավելել է Կոմանդոսը։

Коммандос: в случае войны в Карабахе азербайджанское государство развалится - NEWS.am 05/06/2017   16:41  |  Карабахский конфликт
В случае войны в Карабахе азербайджанское государство развалится. Об этом, как передает NEWS.am, на встрече с журналистами 6 мая заявил герой карабахской войны, генерал-майор Аркадий Тер-Тадевосян (Коммандос).
По его словам, если начнется война, у армянской стороны будут человеческие потери. «Но в Азербайджане есть нефтеперерабатывающие заводы, Мингечаурская ГЭС, которая в 7 раз мощнее нашей атомной электростанции. В военной терминологии есть понятие жизнеобеспечивающие объекты, которые играют большую роль в военном деле. Если мы возьмем Мингечаур, у них не будет 40% электричества», - подчеркнул Аркадий Тер-Тадевосян. Азербайджан, продолжил он, сидит на нефтяной бочке. «Если будет война, у них будет трагедия, это государство развалится. Они это прекрасно знают», - добавил Коммандос.
20:59 04/05/2016  |  Лента новостейПрезидент Армении: Мы добьемся реализации всех поставленных целей благодаря единству
18:07 28/04/2016  |  Карабахский конфликтСтепанакерт назвал легитимными мишенями военные объекты, размещенные у азербайджанских населенных пунктов
11:03 28/04/2016  |  Лента новостейВС Азербайджана вновь обстреляли армянские посты – Минобороны
10:55 28/04/2016  |  Актуальная темаАзербайджан ночью вел артобстрел по карабахским позициям и селу Матагис