«ՀՀ Նախագահը Հովիկ Աբրահամյանին ԱԱԽ քարտուղարի պաշտոնը ստանձնելու առաջարկ չի արել». Շարմազանով 05/04/2017 22:53 | Քաղաքական
Մամուլում տարածված տեղեկատվությունը, թե ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին առաջարկել է ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնը, իրականությանը չի համապատասխանում: ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀԿ խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ էդուարդ Շարմազանովը:
«Ես հայտարարում եմ, որ այդ լուրն անհեթեթություն է և իրականության հետ որևէ աղերս չունի»,- նշեց Շարմազանովը:
Նա հավելեց, որ ՀՀ Նախագահի կողմից Հովիկ Աբրահամյանին որևէ առաջարկ չի եղել, իսկ այդ հոդվածը ոչ այլ ինչ է, քան բացարձակ սուտ:

Президент Армении не предлагал Овику Абраамяну занять пост секретаря Совета нацбезопасности - Шармазанов 05/05/2017   10:09  |  Политика
Появившиеся  в прессе слухи о том, что президент Армении Серж Саргсян предложил бывшему премьер-министру страны Овику Абраамяну занять пост секретарь Совета национальной безопасности не соответствуют действительности. Об этом заявил вице-спикер Национального Собрания Армении Эдуард Шармазанов в четверг после заседания исполнительного органа РПА.
“Я заявлю, что эти слухи абсурдны и не имеют никакого отношения к реальности”, - отметил Шармазанов.
По его словам, каких-либо предложений от президента Овику Абраамяну не поступало, и эта статья - не что иное, как абсолютная ложь.