ՀՀ սահմանին կրակոցներ քիչ են եղել. Արծրուն Հովհաննիսյան 05/04/2017   11:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ սահմանին գիշերը կրակոցներ քիչ են եղել, հակառակորդի կողմից կրակոցները են արձակվել հիմնական հրաձգային զենքերից։ Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հավելելով, որ որևէ տեսակի կորուստներ չկան։
Հիշեցնենք, որ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունն էլ տեղեկացել էր, որ 2017 թ. Մայիսի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը Արցախի սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 460 կրակոց:

Арцрун Ованнисян рассказал о ситуации на армяно-азербайджанской границе 05/04/2017   12:23  |  Лента новостей
Выстрелов минувшей ночью на армяно-азербайджанской границе было немного, сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“Противник в основном вел обстрел из стрелкового оружия, каких-либо потерь нет”, – написал Арцрун Ованнисян на своей странице в социальной сети Facebook.
Ранее пресс-служба Министерства обороны Республики НКР сообщила, что ВС Азербайджана 3 мая и в ночь на 4 мая нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха около 40 раз.
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 460 выстрелов.