Հայաստանում է ՌԴ ՊՆ պատվիրակությունը   05/03/2017   13:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունների երկկողմ համագործակցության 2017թ. ծրագրի շրջանակներում մայիսի 2-ին Հայաստան է ժամանել ՌԴ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը` ՌԴ ՊՆ ռազմական ոստիկանության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Վիտալի Կոխի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Այցի ընթացքում նախատեսված է քննարկել ՀՀ տարածքում ՌԴ ՊՆ ռազմական ոստիկանության մարմինների գործունեության մասին հայ-ռուսական միջպետական համաձայնագրի նախագիծը, ինչպես նաև ռազմական ոստիկանության ստորաբաժանումների գործառույթներին առնչվող հարցեր:
16:03 28/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում է ՌԴ ՊՆ պատվիրակությունը
18:46 14/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ռուսաստան
12:31 07/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի կատարած աշխատանքները
13:01 22/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը գոհ է ռազմական ոլորտում Ռուսաստանի հետ համագործակցության մակարդակից
14:47 13/10/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՎիգեն Սարգսյանը հանդիպել է ՌԴ ռազմարդյունաբերական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Օլեգ Բոչկարյովին
10:30 27/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՅուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է ՌԴ
10:41 16/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ և ՌԴ Պնախարարները քննարկվել են ռազմական համագործակցության բազմակողմանի հարցեր

Делегация Минобороны России прибыла с визитом в Армению 05/03/2017   13:59  |  Лента новостей
Делегация Минобороны РФ, которую возглавляет заместитель начальника Главного управления военной полиции Минобороны России генерал-майор Виталий Кох, прибыла 2 мая в Армению. Об этом сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.
Визит проходит в рамках программы двустороннего сотрудничества министерств обороны Армении и РФ на 2017 год.
В ходе визита планируется обсудить проект армяно-российского межгосударственного соглашения о деятельности органов военной полиции Минобороны России на территории Армении, а также вопросы, касающиеся функций подразделений Военной полиции.
15:07 10/02/2017  |  Лента новостейВоенно-техническое сотрудничество между Россией и Арменией развивается в русле союзнических отношений - Волынкин
12:13 30/01/2017  |  Лента новостейРоссия рассматривает Армению в качестве своего союзника и ключевого партнера в Закавказье
14:29 27/01/2017  |  Лента новостейЧасть закупленного в рамках российского кредита в $200 млн. вооружения уже находится в Армении – Виген Саркисян