Տեղի է ունեցել խորհրդակցության ներդրումային ֆոնդերի ձևավորման վերաբերյալ 05/03/2017 15:47 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ներդրումային ծրագրերի համար ֆինանսավորման նոր աղբյուրների բացահայտմանը և ներդրումային ֆոնդերի ձևավորմանը վերաբերող հարցեր: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետին ներկայացվել են առկա նախաձեռնությունների՝ 4 ներդրումային ընկերության և ֆոնդի հետ համագործակցության ընթացքը, տարվող աշխատանքները: Արծարծվել են, մասնավորապես, կառավարման սկզբունքներին, ներդրումների ուղղություններին, ակնկալվող ցուցանիշներին առնչվող, ինչպես նաև մի շարք այլ հարցեր:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է շարունակել ակտիվ աշխատանքը գործընկեր երկրների ու կառույցների հետ՝ հստակեցնելով համատեղ ներդրումային ֆոնդերի գործունեության մեխանիզմները:

На совещании у премьер-министра Армении обсудили формирование инвестфондов 05/03/2017   17:44  |  Лента новостей
Вопросы, касающиеся поиска новых источников финансирования инвестиционных программ и формирования инвестиционных фондов,  обсуждались в ходе состоявшегося в среду у премьер-министра Армении Карена Карапетяна рабочего совещания.
Как сообщает пресс-служба армянского правительства, премьер-министру представили имеющиеся инициативы: ход сотрудничества с 4 инвестиционными компаниями, фондами и ведущиеся с ними работы.
В частности, были затронуты вопросы, касающиеся принципов управления, направления инвестиций, ожидаемых показателей и ряда других вопросов.
Глава правительства поручил продолжить активную работу со странами-партнерами и структурами, уточнив механизмы деятельности совместных инвестиционных фондов.