Գիշերը ՀՀ սահմանին ավելի հանգիստ է եղել. Արծրուն Հովհաննիսյան 05/02/2017   12:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ սահմանին գիշերն ավելի հանգիստ է եղել, հակառակորդը մի քանի կրակոց է կատարել հիմնականում սովորական հրաձգային զենքերից: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը տեղեկացրել էր, որ 2017թ. մայիսի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը արցախի սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 540 կրակոց: Շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահության՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Минувшая ночь на армяно-азербайджанской границе прошла спокойно – Арцрун Ованнисян 05/02/2017   13:01  |  Лента новостей
Минувшей ночью на армяно-азербайджанской границе было более спокойно, сообщил во вторник пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“Минувшей ночью на армяно-азербайджанской границе было более спокойно; противник произвел несколько выстрелов, в основном, из стрелкового оружия”, - написал Арцрун Ованнисян на своей странице в социальной сети Facebook.
Ранее Минобороны НКР сообщило, что ВС Азербайджана 1 мая и в ночь на 2 мая нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха более 40 раз.
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям около 540 выстрелов. В южном направлении линии соприкосновения войск азербайджанские ВС применили также 60-миллиметровый миномет(2 снаряда).
“Подразделения Армии обороны НКР продолжали уверенно нести боевое дежурство, прибегая при необходимости и к ответным действиям”, – отмечалось в сообщении.